reklama

TCL si patentovalo DragonHinge, chce udělat ohebné smartphony dostupnější MWC

TCL si patentovalo DragonHinge, chce udělat ohebné smartphony dostupnější [MWC]
2019-02-26T06:44:59+01:00
• 26. 2. 2019

Jak se zdá, letošním rokem odstartoval naplno trend ohebných smartphonů. Jako první představil Samsung svůj Galaxy Fold, následně se přidal Huawei s modelem Mate X. Jde o prvotřídní zařízení s cenovkou několik desítek tisíc korun, tím pádem si je zdaleka nemůže dovolit široká veřejnost, ale jen opravdoví nadšenci do nových technologií.

Právě vysoká cena a celková náročnost výroby je to, co trápí TCL. Na veletrhu MWC proto společnost představila svůj koncept s názvem DragonHinge. Slibuje si od něj především zvýšení dostupnosti ohebných telefonů tak, aby si je mohlo finančně dovolit více lidí.

DragonHinge aneb starter pack pro skládací smartphony

DragonHinge je název konceptu, který zastřešuje tři konkrétní řešení – ohebný AMOLED displej, 180° pant a software, jenž umožní naplno využít celého potenciálu hotového produktu. TCL má v tomto jako jeden z mála výrobců AMOLED panelů velkou výhodu.

Svou vizi TCL demonstruje na 7,2palcovém zařízení, které je v polovině ohebné. Hlavním účelem je demonstrovat, že DragonHinge je budoucnost a ten správný směr, kterým by se měl vývoj ohebných zařízení ubírat.

Zařízení je však na výstavišti schováno pod sklem a není dovoleno na něj sahat a celkově s ním nějak manipulovat. Jde o křehkou věc v raném stádiu vývoje, přesto si od tohoto projektu TCL slibuje velké věci.

Konkrétně koncept, který je vystaven v Barceloně, disponuje již zmíněných 7,2palcovým displejem s rozlišením 2048 x 1536 pixelů, s poměrně tenkými rámečky. Displej pokrývá 90.73 % plochy zařízení. Podobně jako Galaxy Fold zde nalezneme i druhý, menší displej, který je použitelný v zavřeném stavu. Nechybí ani fotoaparáty.

Finální produkt plánuje TCL představit a dostat na trh v příštím roce. I z toho důvodu zatím nebylo podrobněji zmíněno nic z interní hardwarové výbavy. Klíčová je však informace, že půjde o cenově mnohem dostupnější produkt.

Výrobce má již promyšlenou strukturu ohebného pantu i několik konkrétních případů využití takového zařízení. Finální řešení je však zcela v rukou softwarových inženýrů, takže si každý z výrobců může vymyslet a navrhnout, co ho jen napadne.

Stejně tak je poměrně variabilní i velikost zařízení, TCL naznačilo, že je schopno řešení poskytovat v různých rozměrech pro rozlišné typy produktů. Cílem TCL je dostat cenu takovýchto zařízení pod 1000 dolarů. To znamená, že ohebný telefon si lidé budou moci pořídit zhruba za cenu Samsungu Galaxy S10+.

Bude jistě zajímavé sledovat, jakým směrem se TCL s celým konceptem DragonHinge bude ubírat. Na reálná zařízení si sice musíme minimálně do příštího roku počkat, přesto již dnes vypadá celý tento projekt velmi slibně.

Zdroje: anandtech.com, theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat