Samsung údajně plánuje vytvořit herní skládací telefon

Samsung údajně plánuje vytvořit herní skládací telefon
2019-02-02T17:00:48+02:00
• 2. 2. 2019
1

Největším loňským trendem nebyl jen výřez v displeji, ale také herní mobilní telefony. Do toho segmentu se například zařadilo Xiaomi, či dokonce Asus. Ovšem o kategorii se nyní zajímá i Samsung a Huawei či Nokia. 

V letošním roce se naopak očekává příliv skládacích telefonů, které se stanou jasným trendem u většiny společností – kromě Applu samozřejmě, ten má vlastní časovou osu. Jihokorejský výrobce Samsung si však musel říci „co kdybychom tyto dvě kategorie sjednotili?“.

Samsung zřejmě plánuje vytvořit zcela nové zařízení

Nově zveřejněná patentová přihláška totiž naznačuje, že se v blízké budoucnosti zřejmě dočkáme skládacího herního telefonu. Výrobcem tohoto kousku nemůže být nikdo jiný než Samsung. Na patent upozornil zahraniční server Let’s Go Digital, který prohlásil, že přihláška byla podána již koncem roku 2017, ovšem až nyní byla zveřejněna. 

Na výše uvedeném snímku si můžete všimnout nákresu, jak by vlastně takový telefon mohl vypadat. Let’s Go Digital se však rozhodl vytvořit 3D model zakládající se na tomto výkresu. Jak by tedy tento skládací telefon mohl fungovat?

Velmi jednoduše. Zařízení bude možné rozdělit na dvě poloviny, respektive pravou a levou stranou telefon složíte či rozložíte do vytoužené velikosti. Při rozložení se ze zařízení samozřejmě stane velký tablet ve tvaru čtverce. 

Jak si ale můžete všimnout z přiloženého 3D modelu, konstrukce zařízení je vybavena fyzickými ovládacími prvky – na levé straně se nachází D-Pad a šest tlačítek vpravo. V současné chvíli nevíme, zda toto zařízení bude vůbec někdy v prodeji. Pokud ano, jistě se máme na co těšit.

Zdroj: androidauthority.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Jonáš Rybka

4. 2. 2019, 12:48

Tohle by mohlo mít úspěch, pokud bude cena pod 10 tisíc a budou k tomu nabízené adekvátní tituly.
Pokud by to opravdu mělo někdy vyjít, tak pouze pro pár vybraných nadšenců, kteří na tom stejně budou hrát retro hry přes emulátor.
Jinak to bude stejné jako s Huawei Mate 20 X. Ty také při představení vtipně laškovali a porovnávali s Nintendo Switch.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat