reklama

Opera VPN se vrací na Android, ale jen jako součást prohlížeče

Opera VPN se vrací na Android, ale jen jako součást prohlížeče
2019-02-07T18:36:37+02:00
• 7. 2. 2019

Opera nenabízela jen webové prohlížeče pro nejrůznější platformy. V minulosti jsme měli možnost využívat Opera VPN, ale aplikace byla zrušena. Následně jsme mohli využít aplikaci Opera Max, ale i zde došlo k ukončení, nebo spíše k prodeji do rukou jiné společnosti. Nyní se ale Opera rozhodla zakomponovat službu VPN přímo do webového prohlížeče pro Android.

Prohlížeč Opera beta s VPN

VPN je služba, která umožňuje protunelovat internetové spojení skrze zabezpečené servery. V praxi se tedy první připojíte na VPN a až následně přistupujete na internet. Uživatel díky tomu může mít jistotu, že nikdo nesleduje jeho připojení, zejména na nezabezpečených WiFi sítích. Opera tuto službu zakomponovala přímo do beta verze svého prohlížeče pro Android.

Společnost uvádí, že zde nedochází k jakémukoliv sběru dat ani vytváření záznamů. Mezi bonusové funkce patří například výběr výchozí destinace nebo možnost aktivovat VPN službu jen pro anonymní okna. Díky tomu uživatel velmi dobře skryje svou stopu na internetu.

Celá služba je zcela zdarma a bez omezení. Pokud již máte beta verzi prohlížeče a novinku nevidíte, budete si muset počkat. Opera uvádí, že dochází k pomalejšímu šíření.

logo-app Prohlížeč Opera beta Opera Software ASA Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim