reklama

Olympijské medaile vyrobí ze starých telefonů

Olympijské medaile vyrobí ze starých telefonů
2019-02-11T13:30:21+02:00
• 11. 2. 2019

Téměř dva roky od oficiálního oznámení z Japonska přichází aktuální zpráva týkající se výroby olympijských medailí z nepotřebné elektroniky, která v sobě ukrývá drahé kovy. Velkolepý projekt si za celou dobu fungování získal velkou spoustu přispěvatelů a podle předběžných výsledků může dojít až k úspěšnému konci. Momentálně mají vybráno přesné množství pro bronzové medaile.

5 milionů telefonů

Letní olympijské a paralympijské hry v Tokiu konané v polovině příštího roku budou výjimečné díky medailím, které si olympijský výbor nechá pro sportovce vyrobit z recyklovaných materiálů. Do dnešní doby bylo shromážděno neuvěřitelných 47 488 tun elektrického odpadu. Z toho mobilní operátor NTT Docomo přes své pobočky vybral 5 milionů starých chytrých telefonů.

Již v červnu roku 2018 byl u bronzu splněn vytyčený cíl ve výši 2 700 kg. Poslední statistika se opírá o dostupné údaje z října 2018, kdy stříbra (cíl 4 100 kg) bylo vybráno přes 85 % a skoro 94 % zlata (cíl 30,3 kg). Celý recyklační program probíhá až do konce příštího měsíce, takže se nepředpokládá s nesplněním. Po ukončení sbírky má dojít k odhalení návrhu medailí ze strany sportovního výboru.

Zdroj: androidauthority.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat