reklama

V Tokiu vyrob├ş medaile z mobiln├şch telefon┼»

V Tokiu vyrob├ş medaile z mobiln├şch telefon┼»
2017-02-05T12:03:27+02:00
ÔÇó 5. 2. 2017

Olympijsk├ę a paralympijsk├ę hry v Tokiu konan├ę v roce 2020 budou m├şt jedine─Źn├ę medaile, kter├ę japonsk├í vl├ída s organiz├ítory nech├í vyrobit z po┼íkozen├Żch mobiln├şch telefon┼» a dal┼í├şch elektronick├Żch za┼Ö├şzen├ş. Pro celkov├Żch 5 000 medail├ş mus├ş olympijsk├Ż v├Żbor vybrat neuv─Ť┼Öiteln├Żch 8 tun kovu, z ─Źeho┼ż po kompletn├şm rozebr├ín├ş a zpracov├ín├ş z├şsk├í kolem 2 tun pot┼Öebn├ęho materi├ílu – zlata, st┼Ö├şbra, bronzu.

Od dubna a┼ż do vybr├ín├ş 8 tun kovu budou v kancel├í┼Ö├şch a obchodech po cel├ęm Japonsku instalov├íny speci├íln├ş kontejnery, kam v┼íichni m┼»┼żou odevzd├ívat nepot┼Öebn├í ─Źi nefunk─Źn├ş za┼Ö├şzen├ş. Partnerem se tak├ę stal tradi─Źn├ş oper├ítor NTT DoCoMo. Hlavn├şm c├şlem tohoto recykla─Źn├şho projektu je zv├Ż┼íit ohleduplnost v┼»─Źi ┼żivotn├şmu prost┼Öed├ş a z├írove┼ł upozornit na nedostatek nerostn├Żch surovin v zemi vych├ízej├şc├şho slunce.

Doposud suroviny na v├Żrobu olympijsk├Żch medail├ş dod├ívaly d┼»ln├ş podniky, tak┼że z pohledu n├íklad┼» ur─Źit─Ť dojde k jejich citeln├ęmu sn├ş┼żen├ş. Sb├şrka za─Ź├şn├í m├şt velmi pozitivn├ş odezvu i mezi mnoha sportovci. Mezi n─Ť pat┼Ö├ş nap┼Ö├şklad americk├Ż desetiboja┼Ö a dvojn├ísobn├Ż olympijsk├Ż v├şt─Ťz Ashton Eaton, kter├Ż sice p┼Öed ned├ívnem ukon─Źil sportovn├ş kari├ęru, ale stal se alespo┼ł nejv─Ťt┼í├şm fanou┼íkem projektu.

Zdroje: bbc.com, iaaf.org

reklama
reklama

Anton├şn Hor┼ł├í─Źek

─îlenem Dotekom├ínie od samotn├ęho zalo┼żen├ş a tato v─Ťrn├í podpora trv├í p┼Öes dlouh├Żch 9 let. Obl├şben├Żm v├Żrobcem je jednozna─Źn─Ť kalifornsk├Ż Apple, ale velmi r├íd vzpom├şn├í na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentov├ín├ş se mus├şte p┼Öihl├ísit

Tmav├Ż re┼żim