reklama

Google představuje funkci živého přepisu – Live Transcribe

Google představuje funkci živého přepisu – Live Transcribe
2019-02-04T16:56:57+02:00
• 4. 2. 2019
2

Google chystá představení nového Androidu Q, ale to ještě neznamená, že bychom na všechny novinky museli čekat. Nyní jsme se dočkali poměrně zajímavého rozšíření, které bude dostupné jako systémová funkce ale také jako samostatná aplikace. Novinka nabízí možnost živého přepisu mluvené řeči do textové podoby.

Live Transcribe

Z výše uvedeného textu by se dalo říci, že se nejedná o nějak novou funkci a v podstatě již nyní můžeme diktovat do mobilního telefonu. Nová funkce a aplikace v jednom je ale určena výhradně jako živý přepis mluvené řeči. Výsledek se zobrazuje na v podobě většího textu, přičemž aplikace jako taková je stylizována do tmavého režimu. Navíc zobrazovaný text je dostatečně velký.

Jedná se o jednoduchou aplikaci a funkci v jednom, která ale může významně ulehčit život těm, co mají problémy se sluchem. V tuto chvíli Google spouští beta program pro samostatnou aplikaci. Majitelé telefonů Pixel 3 by měli mít novinku k dispozici ve svém zařízení, ale i zde je zatím spuštěn jen omezený beta test.

Už v tuto chvíli Live Transcribe zvládá 70 jazyků. Nemůžeme potvrdit, jestli je mezi nimi i čeština, ale je to vysoce pravděpodobné. Nyní si tedy musíme počkat, až bude tato funkce dostupná běžně, nebo až dojde k rozšíření beta testování. Pokud chcete požádat o zapojení, navštivte oficiální stránky projektu.

Aktualizováno

Aplikace Okamžitý přepis je již nyní k dispozici v Obchodě Play a dobrou zprávou je, že podporuje češtinu. Kromě toho si můžete také zvolit sekundární jazyk, který bude rozpoznáván. V rámci nastavení si můžete zvolit tmavé nebo světlé grafické prostředí.

logo-app Live Transcribe Research at Google Zdarma ANDROID

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Janko Fanko

VIP 5. 2. 2019, 13:30

Vyzkoušeno na tabletu, zatím funguje bez problémů.

Funkční i čeština a dobre to píše ????

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim