reklama

Chrome pro Android – první náznaky tmavého režimu

Chrome pro Android – první náznaky tmavého režimu
2019-02-09T09:48:08+00:00
• 9. 2. 2019
Thumbnail

V minulém roce Google uznal, že tmavý režim pro aplikace je důležitý a že by jej měli implementovat všichni vývojáři, pokud je to možné. Naštěstí začal i u sebe a postupně aktualizuje aplikace, které získávají tmavý režim (dark mode). Ostatně nadcházející verze Androidu bude obsahovat kompletní dark mode. Nyní se ukazuje, že další aplikací s tmavým režimem bude Chrome pro Android.

Chrome v tmavém

Webový prohlížeč od Googlu začíná získávat první implementaci tmavého režimu, která není dokonalá. Na prvních dvou snímcích níže můžete vidět, kde je tento režim viditelný. Bohužel se jedná jen o dialogová okna a navíc se ukazuje, že ani zde není vše dokonalé. Například webová adresa v horní části má stále černý font.

Tato změna je dostupná jen v beta verzi Chromu pro Android. Pokud si ji nainstalujete, nehledejte nějaký přepínač do tmavého režimu. Aplikace jako taková se nastaví podle systému. Pokud tedy máte ve vývojářských možnostech nastaveno, že systém má být v tmavém režimu neustále, tak se zachová i Chrome. Pravděpodobně se Chrome nikdy nedočká jednoduchého přepínače, nebo minimálně se s touto možností nyní nepočítá.

Další novinka v Chromu Beta ve verzi 73 je přepracovaný manažer stahování. Nyní jsou k dispozici náhledy samotných souborů. Obrázky jsou k dispozici ve velkém rozlišení, ne jen v podobě náhledů. U videí taktéž najdete náhled. Mimo jiné se také nabízí jednoduché třídění pomocí záložek. Můžete si tak nechat zobrazit jen obrázky, případně jinou kategorii.

 

logo-app Chrome Beta Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit