reklama

Samsung zřejmě pracuje na brýlích s virtuální realitou

Samsung zřejmě pracuje na brýlích s virtuální realitou
2019-07-15T18:30:27+01:00
• 15. 7. 2019

Jihokorejská společnost Samsung údajně zkoumá další zajímavé technologické odvětví, které by do budoucna mohlo velmi silně ovlivnit používání rozšířené reality. Ano správně, Samsung se zajímá o vývoj chytrých brýlí. 

Samsung si pohrává s budoucností

Právě tyto brýle by měly nabídnout rozšířenou realitu založenou na jedné z nejnovějších patentových přihlášek. Dokumentace technologického giganta, která byla předložena Úřadu pro patenty a ochranné známky v USA, klade důraz na skládací zařízení, které vypadá jako typická pár brýlí. Ovšem s tím rozdílem, že nabídne silnější rámečky, a to z důvodu elektronických součástek. 

Ačkoliv konečný produkt může vypadat zcela odlišně, než na přiloženém snímku, podle dokumentace nabídne okulár, který se automaticky zapne, jakmile jsou brýle v rozloženém stavu. A jak by vlastně tyto brýle fungovaly?

Poměrně jednoduše. Pokud by byly brýle v rozloženém stavu, projektor namontovaný na rámečkách by vyzařoval obraz na malý displej umístěném nad zorným polem. Společnost také uvažuje o magnetických senzorech, které by zabránily nechtěnému vypnutí displeje při otočení hlavy uživatele.

Vzhledem k tomu, že se jedná pouze o patentovou přihlášku, je třeba tento produkt brát s velkým odstupem. Na druhou stranu je skvělé, že se o takové technologie společnosti zajímají. Dříve nebo později se jich jistě dočkáme.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim