Samsung zřejmě pracuje na brýlích s virtuální realitou

Samsung zřejmě pracuje na brýlích s virtuální realitou
2019-07-15T18:30:27+02:00
• 15. 7. 2019

Jihokorejská společnost Samsung údajně zkoumá další zajímavé technologické odvětví, které by do budoucna mohlo velmi silně ovlivnit používání rozšířené reality. Ano správně, Samsung se zajímá o vývoj chytrých brýlí. 

Samsung si pohrává s budoucností

Právě tyto brýle by měly nabídnout rozšířenou realitu založenou na jedné z nejnovějších patentových přihlášek. Dokumentace technologického giganta, která byla předložena Úřadu pro patenty a ochranné známky v USA, klade důraz na skládací zařízení, které vypadá jako typická pár brýlí. Ovšem s tím rozdílem, že nabídne silnější rámečky, a to z důvodu elektronických součástek. 

Ačkoliv konečný produkt může vypadat zcela odlišně, než na přiloženém snímku, podle dokumentace nabídne okulár, který se automaticky zapne, jakmile jsou brýle v rozloženém stavu. A jak by vlastně tyto brýle fungovaly?

Poměrně jednoduše. Pokud by byly brýle v rozloženém stavu, projektor namontovaný na rámečkách by vyzařoval obraz na malý displej umístěném nad zorným polem. Společnost také uvažuje o magnetických senzorech, které by zabránily nechtěnému vypnutí displeje při otočení hlavy uživatele.

Vzhledem k tomu, že se jedná pouze o patentovou přihlášku, je třeba tento produkt brát s velkým odstupem. Na druhou stranu je skvělé, že se o takové technologie společnosti zajímají. Dříve nebo později se jich jistě dočkáme.

Zdroj: engadget.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat