reklama

App Store má jasná pravidla a Apple to dává vývojářům najevo

App Store má jasná pravidla a Apple to dává vývojářům najevo
2019-02-10T09:19:09+02:00
• 10. 2. 2019
1

Společnost Apple samozřejmě neustále pracuje na ochraně soukromí svých uživatelů. Proto se nyní rozhodl zveřejnit zprávu, ve které varuje všechny vývojáře na odstranění jejich aplikací z App Storu. 

App Store má jasná pravidla

Celá věc se má tak, že Apple požaduje od vývojářů eliminaci a správné zveřejňování analytického kódu. Díky tomuto kódu je možné zaznamenávat, jak uživatel interaguje s iOS aplikacemi. O této skutečnosti navíc společnost informovala skrze zahraniční server TechCrunch. 

Pokud vývojáři nebudou nadále dodržovat podmínky a pokyny, Apple je odhodlán odstranit jejich aplikace z App Storu. Dle tohoto kroku se zdá, že nemalé množství vývojářů používá analytické nástroje třetích stran, které zaznamenávají, jak uživatel interaguje s jejich aplikacemi. 

Jeden takový nástroj se nazývá Glassbox, který využívá značná většina vývojářů na platformě iOS a Android. V současné chvíli však společnost Google neudělala žádný krok. Apple je v tomto směru velice diskrétní. Zcela jasně a naprosto zakazuje aplikacím shromažďovat data bez souhlasu uživatele či jeho znalostí. 

Zdroj: phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

David Nejeral

11. 2. 2019, 13:17

Chápu že to Apple zakazuje, jenže tím, že jste si pořídili iPhone a pokud jej chcete používat, tak ta data stejně Apple už dáváte. To že má Apple jasná pravidla k ničemu nebude, když se chová k různým subjektům jinak. Třeba sociální síti MeWe stáhnul na týden aplikaci za NFSW obsah, který je u Facebooku ale běžný.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat