reklama

Uživatelé se stávají více závislí, na telefonu tráví o 10 % více času

Uživatelé se stávají více závislí, na telefonu tráví o 10 % více času
2018-12-22T22:10:03+01:00
• 23. 12. 2018

Velmi známá analytická společnost App Annie zveřejnila statistiku týkající se počtu stahování aplikací za rok 2018. 

Dle zveřejněné zprávy se počet stahování aplikací v letošním roce zvýšil na 133 miliard. V tomto případě se bavíme o 10 % nárůst oproti předchozímu roku. Celkové výdělky pak činily 76 mld. amerických dolarů. Oproti předchozímu roku se jedná o 20% nárůst. V těchto údajích je zahrnut jak App Store, tak také Obchod Play. 

Velkým překvapením je informace, že uživatelé obou platforem nejvíce utráceli za mobilní hry. Dle zprávy analytické společnosti App Annie uživatelé utratili za mobilní hry více než 122 mld. amerických dolarů – i v tomto případě je v celkovém součtu zahrnut App Store a Obchod Play.

Uživatelé více utrácí, ale také jsou více závislí

V letošním roce strávil uživatel průměrně na svém smartphonu, respektive v aplikaci, tři hodiny denně. Oproti předchozímu roku se jedná o 10% nárůst. Opět i letos platí, že mezi nejvíce stahovanými aplikacemi patří Messenger a Facebook. Na třetí příčce se pak umístila aplikace WhatsApp, ihned za ní pak TikTok. A pátou pozici zaujala aplikace Instagram. 

Mezi pět nejoblíbenějších mobilních her patří Helix Jump, Subway Surfes, PUB|G Mobile, Free Fire a Love Balls. Naopak nejlepší aplikace (podle uživatelského hodnocení) jsou Netflix a Tinder. Ihned za těmito službami se umístilo čínské Tencent, IQIYI a Pandora Music. 

Nejvíce výdělečnou mobilní hrou se stalo Fate/Frand Order. Na druhém místě se pak umístila aplikace Honor of Kings, Monster Strike, Candy Crush Saga a Lineage M. Jen pro zajímavost, na sedmou příčku obsadila aplikace Pokemon GO. 

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim