Uživatelé se stávají více závislí, na telefonu tráví o 10 % více času

Uživatelé se stávají více závislí, na telefonu tráví o 10 % více času
2018-12-22T22:10:03+02:00
• 23. 12. 2018

Velmi známá analytická společnost App Annie zveřejnila statistiku týkající se počtu stahování aplikací za rok 2018. 

Dle zveřejněné zprávy se počet stahování aplikací v letošním roce zvýšil na 133 miliard. V tomto případě se bavíme o 10 % nárůst oproti předchozímu roku. Celkové výdělky pak činily 76 mld. amerických dolarů. Oproti předchozímu roku se jedná o 20% nárůst. V těchto údajích je zahrnut jak App Store, tak také Obchod Play. 

Velkým překvapením je informace, že uživatelé obou platforem nejvíce utráceli za mobilní hry. Dle zprávy analytické společnosti App Annie uživatelé utratili za mobilní hry více než 122 mld. amerických dolarů – i v tomto případě je v celkovém součtu zahrnut App Store a Obchod Play.

Uživatelé více utrácí, ale také jsou více závislí

V letošním roce strávil uživatel průměrně na svém smartphonu, respektive v aplikaci, tři hodiny denně. Oproti předchozímu roku se jedná o 10% nárůst. Opět i letos platí, že mezi nejvíce stahovanými aplikacemi patří Messenger a Facebook. Na třetí příčce se pak umístila aplikace WhatsApp, ihned za ní pak TikTok. A pátou pozici zaujala aplikace Instagram. 

Mezi pět nejoblíbenějších mobilních her patří Helix Jump, Subway Surfes, PUB|G Mobile, Free Fire a Love Balls. Naopak nejlepší aplikace (podle uživatelského hodnocení) jsou Netflix a Tinder. Ihned za těmito službami se umístilo čínské Tencent, IQIYI a Pandora Music. 

Nejvíce výdělečnou mobilní hrou se stalo Fate/Frand Order. Na druhém místě se pak umístila aplikace Honor of Kings, Monster Strike, Candy Crush Saga a Lineage M. Jen pro zajímavost, na sedmou příčku obsadila aplikace Pokemon GO. 

Zdroj: phonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat