reklama

Google Pay oficiálně v Česku aktualizováno

Google Pay oficiálně v Česku [aktualizováno]
2018-02-20T13:10:37+00:00
• 20. 2. 2018
Thumbnail1

Aktualizováno 20. 2.

České zastoupení společnosti Google nám nyní sdělilo, že právě dnes startuje postupná změna Android Pay na Google Pay v České republice. Postupem času byste měli vidět ve svém zařízení změnu loga a dalších prvků. Pakliže už nyní platíte s Android Pay, ani si možná nevšimnete, že došlo k přejmenování na Google Pay.

Odkaz na animaci

Aktualizováno 12. 1.

Před pár dny Google oznámil, že sloučí své dvě platební služby pod jednu značku Google Pay. Zároveň uvedl, že bychom mohli tuto změnu zaznamenat na svých zařízeních v horizontu týdnů, ale nakonec si zřejmě trochu pospíšil. Pakliže jste zapojeni do beta programu Google Play Služeb, dostali jste aktualizaci, která mění název služby uvedení při placení mobilem.

Jedná se jen o předzvěst dalších změn. Samotná aplikace Android Pay ještě nedostala aktualizaci, proto si ponechává svůj název. Nyní tedy na některých zařízeních mohou být dva různé názvy jedné služby.

Původní článek 8. 1.

Teprve nedávno jsme se dočkali oficiálního spuštění služby Android Pay v České republice. Mohli jsme se divit, proč Google u nás více nepropaguje tuto službu, ale nyní to dává smysl. Android Pay totiž tak trochu končí. Konkrétně dochází ke sloučení s Google Wallet.

Android Pay oficiálně v České republice

Android Pay můžeme využívat u běžného placení v obchodech, přičemž Google Wallet je pro placení na webu. Google se rozhodl obě služby sloužit pod jednu značku, která se bude jednoduše jmenovat Google Pay.

Díky této změně bude moci vyhledávací gigant propagovat jednu službu, kterou najdeme v kamenných obchodech, na internetu a třeba v Obchodě Play. Zatím tedy uvidíte služby ještě pod svými původními názvy, ale během několika týdnů dojde k sjednocení. Lze tedy očekávat přejmenování aplikace Android Pay.

Zdroje: androidcentral.com, 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Trošku nefér vůči partnerům – bankám. Ty natiskly letátky, změnily VOP, všude propagují Android Pay. Ale jinak proč ne, pokud to nebude mít vliv na funkci, rostlináře taky, tak to nevadí.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit