reklama

AirPower nabíječka bude zřejmě vybavena jedinečným ID

AirPower nabíječka bude zřejmě vybavena jedinečným ID
2018-12-14T12:43:30+01:00
• 14. 12. 2018
2

Společnost Apple představila svou bezdrátovou nabíječku AirPower zhruba před rokem a kousek. Bohužel od té doby se o ní Apple ani jednou na své konferenci nezmínil. A přitom by stačilo pouze říci – do konce roku bude k dispozici. 

Hlavní důvody, proč AirPower není na trhu

AirPower měl problémy

Už je to rok a kousek, kdy nám Apple představil skvělou bezdrátovou nabíječku AirPower. Dalo by se říci, že se na oko jednalo o (r)evoluční podložku, neboť její hlavní předností je nabíjení až tří zařízení najednou. Problém však je, že ani po celým roce není na trhu ve volném prodeji. Kde je tedy problém?

Doposud největším problémem byly údajně cívky, které se v těle nabíječky vzájemně rušily. V AirPoweru je celkem 21 cívek o 24 různých výkonech. A zde byl právě kámen úrazu. Nyní se ale zdá, že bychom se nabíječky skutečně jen mohli dočkat. 

Nový patent ukazuje nové možnosti pro AirPower

Dle nedávno zveřejněné patentové přihlášky, kterou si Apple nechal podat u patentového úřadu v USA, budou přenášená data mezi AirPower a nabíjeným zařízením, speciálně chráněna.

Nabíječka AirPower by navíc měla být schopna rozpoznat zařízení s největším displejem. V praxi to znamená, že iPhone umístěný na podložce bude zobrazovat stavy nabíjení jiných příslušenství, včetně Apple Watch a AirPower.

Ve své podstatě to znamená, že váš iPhone vám zobrazí přehled stavu nabíjení všech dalších zařízení na podložce, a to na uzamčené obrazovce. Podle všeho bychom se AirPoweru mohli dočkat začátkem roku 2019, kdy bude představena také druhá generace AirPods. 

Zdroj: fonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Entony Boos

15. 12. 2018, 23:56
Apple aplikace

Ta cena zase bude nesmysl

To bude ranec 🤗

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim