reklama

Samsung zřejmě nabídne rozšířené možnosti microSD karet

Samsung zřejmě nabídne rozšířené možnosti microSD karet
2018-11-15T15:44:22+01:00
• 15. 11. 2018

Když společnost Google před třemi lety, tedy v roce 2015, uvedla zbrusu novou verzi svého operačního systému Android Marshmallow, přinesla funkci týkající se využívání microSD karet. Jakmile vložíte kartu, operační systém Android se vás automaticky zeptá, zda chcete vloženou kartu použít jako přenosné úložiště, či ji chcete použít jako rozšíření vnitřního úložiště.

Jestliže si zvolíte druhou možnost, systém kartu speciálně zašifruje, čímž je možné microSD kartu používat pouze na daném zařízení. Kartu pak bude možné používat například pro instalaci aplikací a podobně. Jde samozřejmě o skvělou funkci, ovšem ne každý výrobce mobilních telefonů ji pozitivně přijal – takový Samsung tuto možnost nikdy nezpřístupnil. 

Samsung pravděpodobně funkci zpřístupní

I přesto, že většina modelů značky Samsung nabízely slot pro microSD kartu, Samsung se rozhodl výše zmíněnou funkci nepodporovat. V tomto případě je tedy možné kartu používat pouze jako přenosné úložiště. Samozřejmě se můžete vydat neoficiální cestou a funkci zpřístupnit, ovšem tato cesta je mnohdy trnitá, neboť vždy nefunguje na 100 %. 

Nyní se však na internetu objevila informace, která nám dala naději. Samsung by totiž dle spekulací měl tuto funkci již brzy zpřístupnit. „Fičura“ by údajně měla být k dispozici již od nové aktualizace Android 9 Pie. Na výše přiloženém snímku si můžete všimnout uživatelského prostředí Android 9 Pie, a to na Galaxy Note 9. Samozřejmě není jisté, zda funkci Samsung skutečně implementuje, určitou naději nám ale tato spekulace dává. 

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim