reklama

Google Mapy získávají data z DPP a ROPID

Google Mapy získávají data z DPP a ROPID
2018-11-15T14:34:01+01:00
• 15. 11. 2018

Ze zahraničí neustále slýcháváme, jaké nové informace lze najít ve službě Google Mapy. V poslední době se zapracovalo hodně na veřejné dopravě a mohli jsme jen závidět. Nyní jsme se ale jedné podstatnější novinky dočkali i u nás. Google Mapy mají k dispozici dopravní data. Bohužel se to netýká celé České republiky.

Lepší informace o veřejné dopravě

Pakliže často cestujete v Praze a v okolí, mohli jste zaznamenat, že Google Mapy nyní poskytují přesnější informace o veřejné dopravě. Google totiž začal získávat data z DPP (Dopravní podnik hl. m. Prahy) a ROPID (Regionální organizátor pražské integrované dopravy).

ROPID

Google nám přímo potvrdil, že byly přidány vlakové linky v PID (Praha + Středočeský kraj), přičemž jsou součástí informace o jízdném, načež vám Mapy ukáží cenu spojení. Taktéž jsme došlo na integraci garantovaných přestupů, kde navazující spoje vyčkávají na sebe. Byly taktéž upraveny barvy dopravních prostředků podle grafického manuálu, aby byly shodné jako v letácích a na zastávkách.

Jedná se o poměrně dobrý posun, bohužel jsme již nedostali informace, jestli se něco podobného nepřipravuje na další části republiky. Pouze bylo přislíbeno, že se neustále pracuje na rozšiřování. Bohužel vše nestojí jen na Googlu a musí se snažit i jiné subjekty v naší zemi.

logo-app Mapy Google Inc. Zdarma ANDROID logo-app Google Maps - GPS Navigation Developer Zdarma iOS

Děkujeme Petru Kuchyňkovi za snímky obrazovek.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim