reklama

Oukitel WP1 je velice netypickým obrněncem

Oukitel WP1 je velice netypickým obrněncem
2018-11-15T17:44:52+01:00
• 15. 11. 2018

Oukitel nedávno představil obrněný telefon s názvem Oukitel WP2. Krátce po něm představil i model s názvem Oukitel WP1, který je kontroverzní svým vybavením. Očekávalo by se, že model s vyšším číslem bude i lépe vybavený, ale není tomu zcela tak. Levnější model Oukitel WP1 přebíjí v mnohém dražší model WP2.

Výkon je to hlavní

Když si uživatel kupuje nový telefon, jde mu většinou o to, aby byl lepší než ten předchozí. Předpokládá se též, že novější telefon bude též svižnější. Očekává se, že u dražších telefonů můžeme očekávat i vyšší výkon. Ovšem u čínského Oukitelu je tomu naopak. Dražší model WP2 slabý procesor od Mediateku MT6750T, který silně zaostává za procesorem Helio P23 též od Mediateku, který je usazen v levnějším modelu Oukitel WP1. Levnější model WP1 má též lepší grafický čip Mali-G71, oproti Mali T860. Poo výkonnostní stránce je tedy levnější WP1 lepší, co se týče další výbavy, tu už má lepší dražší telefon WP2.

Oukitel WP1 nabídne slabší fotoaparát s 13 MPx a 2MPx. Přední selfie kamerka nabídne jen 5 MPx. Kamera nezvládne ani slow motion video, ale zvládne 4K rozlišení videa. Přední část nabídne displej s úhlopříčkou 5,5″. Samozřejmostí je i přítomnost 5 GHz Wi-Fi, duálního slotu pro nanoSIM karty, avšak je zde zastaralé Bluetooth ve verzi 4.0. Baterie získala 5 000 mAh a starý micro USB port, což je o 5 000 mAh méně než u Oukitelu WP2. Avšak WP1 též disponuje bezdrátovým nabíjením či přítomností NFC čipu. Telefon je též velice výrazně ochráněn proti poškozením způsobeným například pádem, vodou či pískem. Oukitel WP1 přichází na trh se starým Androidem 8.1 za cenu začínající na 3 500 Kč.

Zdroje: oukitel.com, kimovil.com, versus.com

 

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat