5G se dostane do telefonů již v roce 2019, prvním výrobcem má být VIVO

5G se dostane do telefonů již v roce 2019, prvním výrobcem má být VIVO
2018-11-30T18:18:16+02:00
• 30. 11. 2018
2

V následujícím roce se chystá pozvolný nástup další generace mobilní internetové sítě. Budování 5G sítě je v současnosti i tématem v České republice, jelikož je zde možnost, že Huawei, který staví tuto síť v Česku, může být potencionálně nebezpečný pro naši zemi, jelikož může naše data poskytovat čínské vládě, aspoň podle spojenců. Čínské firmy se již vehementně připravují na příchod rychlejšího internetu a chystají i velice žádanou funkci do smartphonů, a tou je možnost konektivity právě k 5G sítím.

Vivo jako vítěz?

Vivo 27. listopadu představilo první telefon, který v sobě měl zabudovaný procesor schopný připojit se k 5G síti. Vivo tento telefon představilo na International Symposium v ICT Technology. Ředitel produktového oddělení ve společnosti VIVO Zhang Yuan představil tento telefon na keynote s názvem Accelerating R&D of 5G Smartphones. Dle jeho slov začalo VIVO s vývojem 5G konektivity již v roce 2016. Od té doby podalo jeho oddělené přes 1 500 technických návrhů k 3GPP. Dle výpovědi ředitele zmíněného oddělení ve společnosti VIVO, jdou přípravy na 5G síť snadno a brzy se tak dočkáme i prvních telefonů s 5G konektivitou v komerčním prodeji.

Vivo by mělo již začátkem roku 2019 jako první výrobce na světě uvést na trh. Vivo je společností, která právě spolupracuje s firmami, které budují síť „budoucnosti“ a tak můžeme očekávat, že telefon od Vivo bude dobře připraven na příjem 5G.

První infinity displej

Telefon ukázaný na konferenci nebyl nijak specifikován, každopádně je pozoruhodné, že tento koncept má tzv. infinity displej, tedy takový, kde obrazovka není rušena žádným výřezem a ani kamerkou.

Zdroj: gizchina.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

xD vyrobce na nic , mobil zbytecny na nic :-)

Karel Čapka

VIP 30. 11. 2018, 20:50

Výrobce je zavedený a poměrně kvalitní, stejně tak jejich telefony.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat