reklama

Služba ProtonVPN bude nyní k dispozici také ve Firefoxu

Služba ProtonVPN bude nyní k dispozici také ve Firefoxu
2018-10-27T14:52:33+01:00
• 27. 10. 2018

Pokud se často připojujete na nezabezpečené veřejné sítě, rozhodně vám doporučujeme používat VPN. Je ale třeba mít na paměti, že v mnoha případech je používání VPN služeb pro vaši bezpečnost mnohem horší než připojení k veřejné síti Wi-Fi. 

Mnoho VPN aplikací totiž o vás mohou sbírat vaše soukromá data – uživatelská jména, hesla a další. Je tedy velmi těžké odhadnout, která VPN aplikace vás špehuje, či nikoliv. Na tuto problematiku se rozhodla zaměřit společnost Mozilla, která přinesla velmi originální řešení. 

Firefox přináší podporu ProtonVPN

Pokud jste uživatelem Firefoxu, budete mít možnost použít službu ProtonVPN, pomocí které budete moci chránit svá data ve veřejných sítích. 

„V řadě studií jsme od našich uživatelů získali skvělou zpětnou vazbu. Téměř každý uživatel si přál, aby Firefox chránil jejich soukromí hlavně ve veřejných sítích, jako jsou kavárny a letiště. S ohledem na tuto skutečnost budeme v následujících několika měsících provádět experiment, ve kterém budeme nabízet službu VPN pro malou skupinu Firefox uživatelů,“ prohlásila společnost Mozilla na svém oficiálním blogu.

Společnost Mozilla vyzkoušela téměř každou VPN aplikaci. Jednotlivé aplikace porovnala, řádně protestovala a veškerá data dala dohromady. Podle slov Mozilly je nejméně škodlivá služba ProtonVPN, která oproti své konkurenci sbírá nejmenší počet dat o uživateli. 

To je mimo jiné důvod, proč se jej rozhodla Mozilla zařadit také do svého webového prohlížeče Firefox. Pomocí této funkce budete totiž chráněni ve veřejných sítích. V současné době není jasné, zda se ProtonVPN dostane také na operační systém Android (jako součást aplikace Firefox). 

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim