reklama

Samsung představil 42MPx a 32MPx senzory pro mobily

Samsung představil 42MPx a 32MPx senzory pro mobily
2018-10-30T12:59:19+01:00
• 30. 10. 2018

Samsung vyrábí mnoho součástek pro mobilní telefony, přičemž je prodává i konkurenci. Například displeje najdeme u mnoha výrobců, například u Googlu či Applu. Kromě toho stojí také za vlastními fotografickými senzory, které nejen sám používá u svých smartphonů. Nyní představil nové modely nazvané ISOCELL GM1 a GD1.

Více pixelů s využitím Tetracell

Model s označením Samsung ISOCELL Bright GM1 nabízí celkem 48 MPx, přičemž jednotlivé pixely jsou velké pouze 0,8 mikrometru. Jedná se o dost nízké číslo a ve výsledku mít 48MPx fotografii by nebylo příliš výhodné. Ostatně Samsung uvádí v tiskové zprávě, že právě tento model je designovaný na produkování 12MPx snímků. Senzor totiž obsahuje technologii Tetracell, díky které 4 pixely pracují jako jeden. To přináší efektivní hodnotu 1,6 mikrometru na jeden pixel, což zajistí dostatek detailů a světla pro výslednou fotografii.

Tetracell

Verze ISOCELL GD1 nabízí celkem 36MPx a počítá se s produkováním 8MPx snímků. U tohoto modelu byla navíc zakomponována technologie pro HDR video. Kromě toho má nabídnout bohatší barvy a hodí se pro natáčení za zhoršeného světla, případně pro prostředí s vysokým kontrastem.

Oba senzory navíc podporují elektronickou stabilizaci obrazu s využitím gyroskopu. Na trh se mají dostat v poslední čtvrtině tohoto roku a mají nabídnou výrobcům kompaktnější rozměry pro široké využití. Samsung zmiňuje, že nové senzory byly designované pro nasazení u mobilů s větším počtem foťáků.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim