reklama

Google testuje automatické přepnutí mobilu do režimu nerušit při řízení

Google testuje automatické přepnutí mobilu do režimu nerušit při řízení
2018-10-03T18:10:55+02:00
• 4. 10. 2018
4

Každou chvíli můžeme vidět varování, že používání mobilního telefonu během řízení je velmi nebezpečné. Dokonce někteří odborníci tvrdí, že se to rovná menšímu množství alkoholu v krvi. Nejjednodušší variantou, jak se nenechat rušit během řízení, je použití Android Auto, ale ani tak nejste ušetření notifikacím. Pokud nemáte novější auto, neměli byste okamžitě reagovat na notifikace. Právě tento problém řeší nová funkce v Androidu.

Režim nerušit během řízení

Google nějakou dobu testuje novinku automatického přepnutí smartphonu s Androidem, jakmile je rozeznáno, že majitel řídí vozidlo. Funkce se dostává do mobilů skrze aktualizaci Google Play Services verze 14.3.66. Pakliže ji máte, ještě to neznamená, že je novinka aktivní. Stále prochází testováním a zřejmě ještě nějakou dobu potrvá, než se objeví na všech zařízení.

Automatické přepnutí mobilu do režimu nerušit je vykonáno automaticky, nebo v závislosti na jiné aplikaci, která je designovaná pro používání během řízení. Může se jednat o aplikaci Androidu Auto nebo i Google Mapy (nemáme potvrzeno). Zde se hlavně bude využívat ActivityTransition API.

Rozhodně se jedná o zajímavou funkci, která by mohla napomoci v soustředění při řízení. Ostatně asi znáte ten pocit, kdy vám dojde notifikace, vy se chcete podívat, ale nechcete ztratit kontrolu a přehled nad řízení. Bohužel automatické přepínání je poněkud kontroverzní. Stačí si položit otázku, jak mobil může poznat, jestli jste řidič nebo spolucestující.

Waze oficiálně pro Apple CarPlay

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ladislav Havlík

5. 10. 2018, 1:23

Telefon řidiče od spolujezdce nerozezná. U Applu je to tak, že se při stisknutí zeptá Řídíte? A tím lze funkci vypnout

Jiří Hejduk

4. 10. 2018, 8:53

Já to měl na NOKIA N8 + Symbian3 (2010) + Fiat Grande Punto 2008, po spárování telefonu s autem se telefon přepnul do režimu řízení

František Himl

4. 10. 2018, 8:21
Apple aplikace

Android testuje, Apple už dávno má. Ale úplně by stačilo ten telefon jednoduše nebrat za jízdy do ruky!

Lukáš Sieber

4. 10. 2018, 7:48
Android aplikace

Chtělo by to hlavně Android Auto v ČR. Nějaké zprávy o příchodu k nám?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim