reklama

Messenger pracuje na M asistentovi, ulehčí práci hendikepovaným a nejen to

Messenger pracuje na M asistentovi, ulehčí práci hendikepovaným a nejen to
2018-10-09T15:59:07+02:00
• 9. 10. 2018
1

V jedné z nejpopulárnějších aplikací App Storu a Obchodu Play, Facebook Messenger, velmi brzy budete moci používat váš hlas pro diktování, odesílání zpráv, iniciování hlasových hovorů a vytváření různých připomínek. 

Důkazem toho je kód aplikace Messenger pro Android, ve které bylo odhaleno zcela nové tlačítko v podobě asistenta M. Jakmile uživatel na toto tlačítko klepne, okamžitě bude moci zahájit hlasové příkazy.

Messenger zjednoduší práci hendikepovaným uživatelům

Hlasové ovládání by mohlo zjednodušit službu Messenger hlavně při používání hands-free příslušenství nebo při jízdě na kole / v autě. Dokonce by se touto možností aplikace stala přístupnější pro zrakově postižené osoby nebo osoby se sníženou schopností ovládat různé části těla. 

Mějte však na paměti, že se nejedná o mobilního asistenta, jako je například Alexa či Siri. Jde o velmi zjednodušeného asistenta, kterému můžete zadávat základní hlasové povely. Facebook údajně ani neplánuje, že by nějakého velkého asistenta představil.

M asistent v platformě Messenger umožní uživatelům zadávat jednoduché hlasové povely, například „pošli zprávu Karlovi“. V současné době se ale jedná pouze o prototyp, což znamená, že americkou technologickou firmu čeká ještě velká cesta než vše bude moci poskytnout široké veřejnosti. 

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Martin Graulich

9. 10. 2018, 18:01

Zajímavá služba 🙂

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim