reklama

Aplikace Poznámky: Jak jednoduše zdigitalizovat tištěný obsah návod

Aplikace Poznámky: Jak jednoduše zdigitalizovat tištěný obsah [návod]
2018-10-27T10:50:25+02:00
• 27. 10. 2018
6

Věděli jste, že aplikace Poznámky již dávno neumí jen pracovat s textem, ale zvládne toho mnohem více? Dokázali byste si ještě před pár lety představit, že byste právě pomocí této „appky“ skenovali své dokumenty? V tomto článku vám představíme, jaké zajímavé kousky aplikace Poznámky umí. 

Aplikace Poznámky aneb skenujte své dokumenty rychle a pohodlně

Aplikace Poznámky tu s námi již nějaký čas je. Za celou svou historii si prošla poměrně velkou změnou, protože při prvním uvedením zvládla opravdu jen zpracovat text. Doba pokročila a s ní i Poznámky, čímž se z aplikace stává opravdu dobrý pomocník. Troufám si říci, že je v jistých ohledech lepší než konkurenční platformy – OneNote, Google Keep, či dokonce Evernote. 

Apple svou nativní aplikaci vybavil skvělou funkcí v podobě skenování dokumentů. Jedná se o skvělý způsob, jak digitalizovat veškeré druhy tisku – od dopisů až po recepty či fotografie samotné. 

Pokud se často snažíte digitalizovat obsah z tištěného papíru a už vás nebaví chodit neustále k tiskárně, která je vybavena skenerem, máme pro vás skvělý tip. Existuje totiž způsob, jak tištěný obsah zdigitalizovat zdarma a jednoduše skrze mobilní telefon. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je pevnou ruku, mobilní telefon s nejnovějším operačním systémem iOS 12 a obsah tohoto článku. 

Funkce Skenování dokumentu je lehce schovaná, tudíž ji budeme muset společně „vyhrabat“. Na svém iPhonu či iPadu tak přejděte do aplikace Nastavení. Klepněte na Ovládací centrum a zde vyberte Přizpůsobit Ovládací centrum. V seznamu pak klepněte na zelené tlačítko „+“nacházející se ihned vedle položky Poznámky. 

Nyní je vše nastaveno a vy můžete začít digitalizovat tištěný obsah. Jak tedy skenovat dokumenty? Máme pro vás tři jednoduché kroky. 

Jak skenovat dokumenty ve třech krocích

  • Na uzamčené obrazovce spusťte Ovládací centrum: na iPhonu 8 a starším přejeďte prstem nahoru ze spodní části obrazovky. Na iPhonu X a novějším přejeďte prstem dolů z pravého horního rohu. 
  • Silnějším stiskem pak přidržte svůj prst na ikoně Poznámky. 
  • Následně klepněte na položku Skenovat dokumenty a povolte možnost autentizace pomocí Face ID či Touch ID. 

Pokud chcete vygenerovat PDF soubor, v aplikaci Poznámky klepněte na ikonu Sdílet (rámeček se šipkou). 

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

pre Apple neexistuje CamScenner? ten vie skenovať v niekoľkých možných nastaveniach kvality a úpravy skenovaného obrázku, orezať, otočiť, výber veľkosti skenu. Skenovať môžete samostatne alebo ako sériu – po uložení do PDF je to nekonečný pás stránok. Odoslať v PDF formáte, JPEG. Uložiť na SD kartu, do mobilu, odoslať cez Bluetooth, cez WIFI, cez Beam, maily, do cloudov, do OneNote, Outlook, uložiť ako RAR, cez WatsApp. Viete čítať QR kódy a prihlasovať sa tak na web…Samozrejme že vie OCR a to aj v slovenčine a češtine, vygenerovaný text vie hneď preložiť do množstva jazykov…viete zo skenu vytvoriť vizitku, blahoželanie, skenovať občiansky, vytvoriť digitálnu knihu, uložiť sken ako PPT a neskôr výber spracovať cez OCR………

Petr Šaroch

28. 10. 2018, 21:40

Je škoda, že není podpora OCR. Jinak ikona na ploše je aktivní pouze s 3D touch, což Xr třeba nepodporuje, ale z ovládacího centra to je super. Ještě je zde jedna vynikající vlastnost přímého scanu a to z iPhonu/iPadu do Maca👍🏻

Milan Mkujbc

28. 10. 2018, 19:15

Ke stejnému lze použít i app. Scanbot (funguje u jablíčka, nevím, zda také i jinde), oskenovaný a převedený do PDF lze zrovna odeslat mailem na libovolnou adresu.

Zdeněk Koutský

29. 10. 2018, 9:22
Apple aplikace

Milane, to je skvělý nápad. Taktéž děkuji za tip. Přeji příjemný den!:)

František Himl

27. 10. 2018, 13:23
Apple aplikace

Jednodušší a rychlejší je, stisknout ikonu aplikace přímo na ploše. Ukáže se stejná nabídka. Nezpochybňuju jeho přínos, ale ovládací centrum v tomto přípapadě spíš obtěžuje.

Zdeněk Koutský

27. 10. 2018, 22:06

Františku, děkuji za tip! :-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim