reklama

Android: Odemknutí mobilu hlasem se nedočkáme

Android: Odemknutí mobilu hlasem se nedočkáme
2018-10-29T09:09:55+02:00
• 29. 10. 2018
2

Dnešní smartphony se dají odemknout mnohými způsoby. K dispozici je PIN, gesto, otisk prstu, identifikace obličeje nebo dokonce se dají využít zařízení s Bluetooth nebo NFC. Mezi těmito způsoby se nachází i možnost Voice Match, kde dochází k identifikaci osoby na základě hlasového vzorku. Ani dnes, po mnoha letech od uvedení, není tato možnost k dispozici pro český jazyk a zřejmě ani nikdy nebude.

Voice Match není bezpečný

Aplikace Google ve verzi 8.39 se objevily části zdrojového kódu, kde Google vysvětluje, že funkce Voice Match není bezpečná. Doslova se uvádí, že kdokoliv s podobným hlasem může odemknout zařízení. Z tohoto důvodu dojde ke zrušení funkce aspoň v podobě, jakou jsme doposud znali.

Místo toho, aby identifikace hlasu odemkla zařízení, tak dojde jen aktivaci displeje a vyvolání Google Assistant. Ten bude mít omezenou možnost zobrazit základní informace. K dispozici bude jen zobrazení událostí z kalendáře, kontaktů a emailů. Uživatelé tedy nebudou moci spustit aplikaci nebo jakkoliv manipulovat s mobilním telefonem jinak. Pro sofistikovanější příkazy bude nutné odemknout mobilní telefon skrze bezpečnější mechanismy, třeba biometriku.

Po letech čekání se tedy nedočkáme této funkce. Ostatně stále není aktivní, jelikož čeština nepatří mezi podporované jazyky.

Jakým způsob odemykáte své zařízení? Dejte nám vědět do komentářů.

Zdroje: pcworld.com, 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Hakus von Tyros

29. 10. 2018, 9:21
Android aplikace

Otisk.
I když u SGS 8+ žádný zázrak.
Čtečka na zádech.
Hih ????.
Než se jednou přihlásím, tak stihnu 3x zmatlat foťák.
SGS10 to jistě vylepší slibovaným ultrazvukem.
Máme zase na co šetřit.

Přemysl Vaculík

VIP 29. 10. 2018, 9:35

No, Samsungu nezbývá nic jiného. Nemůže použít otestovanou optickou čtečku pod displejem. Ta zatím není pro displeje s vysokým rozlišením. Na druhou stranu, ještě nikdo nepoužil ultrasonickou přímo integrovanou do displeje.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim