reklama

Xiaomi zřejmě přidá na mobily Xiao AI tlačítko

Xiaomi zřejmě přidá na mobily Xiao AI tlačítko
2018-09-28T12:14:20+02:00
• 28. 9. 2018

Na trhu se smartphony můžeme najít jedinečná zařízení, ale není neobvyklé, když si jeden výrobce propůjčí nějakou vlastnost, specifikaci nebo technologii od jiného. V tuto chvíli by se mohlo zdát, že většina společností napodobuje výřez v displeji po iPhonech, ale ve skutečnosti se tento „notch“ objevil dříve, u firmy Sharp. Xiaomi nepatří mezi výjimky a můžeme sledovat, že se nebojí vypůjčit si i trochu marketingu od Applu. Nyní se ale asi dočkáme jedné vlastnosti u smartphonů, kterou tak trochu začal Samsung.

Xiao AI

I Xiaomi má vlastního chytrého asistenta, který se jmenuje Xiao AI. Zřejmě po vzoru Samsungu a jeho speciálního omezeného chytrého tlačítka Bixby na smartphonech, se dočkáme podobné vymoženosti i na smartphonech čínského výrobce. Konkrétně se objevily informace o implementování Xiao AI tlačítka na dvě zařízení. Mělo by se jednat o Xiaomi Mi Mix 3 a zatím neznámý model označený jako LEX.

Nasvědčuje tomu uniklá nápověda k tlačítku Xiao AI. V tomto případě bude muset uživatel držet tlačítko, aby došlo k aktivaci. Jeden stisk aktivuje displej a dvojité zmáčknutí nabízí možnost navolení akce. V tomto případě tedy nebude chytré tlačítko tak omezené jako v případě Bixby od Samsungu. Otázkou ale je, jak bude Xiaomi řešit Xiao AI tlačítko mimo domovskou zemi. Ostatně u nás je zbytečné mít v mobilním telefonu čínskou asistentku.

Je zde několik možných scénářů. Tlačítko zůstane zachováno, ale bude kompletně pod nadvládou uživatele, který si bude moci navolit jakékoliv události. Xiaomi může navolit asistenta od Googlu. Další možností je, že se bude jednat o specifikaci jen pro čínské verze mobilů. Na výsledek si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat, minimálně do uvedení Xiaomi Mi Mix 3.

Zdroj: gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat