Xiaomi Mi MIX 3 na prvním videu aktualizováno

Xiaomi Mi MIX 3 na prvním videu [aktualizováno]
2018-10-25T08:09:11+02:00
• 3. 9. 2018

Aktualizováno 3. 9.

Sice jsme měli k dispozici první render chystané novinky Xiaomi Mi MIX 3, ale zatím jsme netušili, jak bude celý mechanismus fungovat. Pokud jste očekávali nějaké automatické vysouvání kamer nebo složitější mechanismus, tak vás zklameme. Xiaomi zvolilo velmi jednoduchý systém, který se již otestoval u některých smartphonů a „hloupých“ mobilů. Pro vysunutí bude stačit jednoduše posun rukou. Následně zřejmě dojde k aktivaci aplikací pro focení. Jak mechanismus funguje, můžete vidět na videu níže.

Aktualizováno 31. 8.

Zatím čekáme na oficiální představení nového smartphonu od Xiaomi s minimálními rámečky, přičemž se v poslední době ukazovaly jen náznaky výbavy. Nyní ale Lin Bin, prezident společnosti Xiaomi, ukázal skrze sociální síť Weibo, jak bude vypadat Xiaomi Mi Mix 3. Na obrázku níže se nám naskýtá pohled na zařízení s výsuvnou konstrukcí, která obsahuje senzory, kamerku a reproduktor.

Nejedná se o fotografii, je to jen render Xiaomi Mi Mix 3, takže se výsledný produkt může lišit. V podstatě se ukazuje, že nápad společností Oppo se začíná pomalinku prosazovat. Ostatně i Honor použije obdobný mechanismus.

Původní článek 7. 8.

V loňském roce čínská společnost Xiaomi představila model Mi MIX 2 a v březnu tohoto roku oznámila nový telefon Mi MIX 2S. Poslední dobou se však objevují spekulace o možném novém nástupci pod názvem Xiaomi Mi MIX 3.

Xiaomi Mi MIX 3 a veškeré informace

Dle nedávného úniku bychom se tohoto telefonu mohli dočkat již 15. září. Anonymní zdroje mimo jiné uvedly, že čínský výrobce u nového modelu implementuje větší displej. Místo pro zobrazovací panel totiž uvolní přední fotoaparát, který výrobce odstraní. Namísto toho bychom se mohli dočkat samospouštěcího fotoaparátu s přisvětlovací LED diodou, viz obrázek níže. 

Na internetu se kromě těchto informací objevily bližší specifikace. Dle spekulací se můžeme dočkat AMOLED displeje s rozlišením až 2K, který bude vybaven technologií COP. Srdcem celého telefonu pak bude procesor Snapdragon 845. Na telefonu se pak bude nacházet 20megapixelový fotoaparát. Dokonce lze očekávat přítomnost čtečky otisků prstů či podpory bezdrátového Qi nabíjení. Více informací o hardwarových specifikacích prozatím nemáme. 

V roce 2015 si společnost Xiaomi registrovala patent pro přední fotoaparát vybavený bleskem. Xiaomi Mi MIX 3 by tímto fotoaparátem skutečně mělo být vybaveno, tedy alespoň to uvádí zahraniční server gizmochina.

A nakonec to nejdůležitější – cena. Pokud jsou anonymní zdroje spolehlivé, lze očekávat, že výrobce nastaví cenu na 569 amerických dolarů, což je zhruba 12 472 Kč bez DPH při kurzu 21,92 Kč za jeden dolar. Jakmile zjistíme více informací, budeme vás o tom samozřejmě informovat, a to prostřednictvím článku na našem webu.

Zdroje: gizmochina.com, androidpolice.com, twitter.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat