reklama

Messenger razantně mění uživatelské rozhraní

Messenger razantně mění uživatelské rozhraní
2018-09-28T17:40:31+01:00
• 29. 9. 2018
3

Během květnové konference F8 2018 společnost Facebook představila koncept nové aplikace Messenger. Této novinky jsme se měli dočkat o něco dříve, to se ale bohužel nestalo. Nyní se ale zdá, že sociální síť začíná pomalu a jistě aplikaci uvolňovat. 

Facebook Messenger a jeho nová verze by měla nabídnout zcela zjednodušené rozhraní. Mimo to by měly být odstraněny také zbytečné prvky. Skvělou informací ale je, že tato verze nabídne tmavý režim. Společnost na své konferenci uvedla, že nová aktualizace bude k dispozici velmi brzy. Bohužel čtyři měsíce utekly jako voda a my se prvních náznaků dočkáváme až nyní. 

Kolegové ze zahraničního serveru AndroidPolice údajně objevili nový design přímo v aplikaci Messenger, a to bez nutnosti nějaké aktualizace. Jednalo se totiž o změnu na straně serveru, kdy se po zavření a znovu otevření aplikace změna projevila. 

Messenger je čistší a pro uživatele jednodušší

Na obrázcích si můžeme všimnout, že nový design nabídne spodní lištu s pouhými třemi kartami – fotoaparát a nové tlačítko chatu se pak nachází v pravé horní části aplikace. Většina zbytečných funkcí – hry, firmy a další – se přesunula do třetí karty pod názvem prozkoumat. 

Celkové rozhraní chatu se taktéž změnilo – vše vypadá mnohem čistěji a přehledněji. Trochu nám teď Messenger připadá jako Skype. Jak jsem zmínil na začátku, zdá se, že se jedná pouze o změnu na straně serveru, což znamená, že si nový design nijak oficiálně nestáhnete. Nemůžete tak použít APK soubor či beta verzi. Musíte si zkrátka počkat na oficiální uvolnění.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Tomas Tomasek

23. 11. 2018, 15:37
Apple aplikace

Nj hlavně že se dočká robot….

Tomas Keller

29. 9. 2018, 14:19

A týká se to i iOS?

Zdeněk Koutský

30. 9. 2018, 10:22

iOS by se to týkat prozatím nemělo

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim