reklama

Děti velmi rychle přišly na možnosti, jak obejít funkci Screen Time v iOS 12

Děti velmi rychle přišly na možnosti, jak obejít funkci Screen Time v iOS 12
2018-09-28T17:40:40+02:00
• 29. 9. 2018
4

Jednou z hlavních nových funkcí nedávno představeného operačního systému iOS 12 je samozřejmě Screen Time. Jedná se o novinku, díky které si mohou uživatelé iPhonu či iPadu nastavit omezený čas pro určité aplikace.

Funkce se samozřejmě stala velmi oblíbená především u rodičů, kteří tak například mohli své ratolesti povolit aplikace pouze na 30 minut. Netrvalo to ale dlouho, než děti zjistily, jak funkci obejít. 

iOS 12 a funkci Screen Time lehce obejdete

Prvním a nejzřetelnějším krokem k ošálení systému byla změna času, kterou si mohly děti posunout o 15 minut. V praxi to znamená, že jakmile aplikace dosáhla svých časových limitů, uživatel může její aktivitu prodloužit o 15 minut. Na sociální síti Reddit se však ukázalo, že se nejedná o jediný „hack“, který děti znají.

Jeden z uživatelů se dokonce podělil o svůj příběh. Zajímavé na něm je především to, jakým způsobem si malé dítě dokázalo poradit se zabezpečením systému.

„Když jsem nainstaloval iOS 12, ihned jsem omezil veškeré aplikace pro mého sedmiletého syna. Několik dní poté jsem měl ale pocit, že na telefonu tráví o něco více času, než by měl. Bohužel jsem ale nemohl přijít na to, proč. 

Můj syn se ale o svůj hackerský čin podělil. Když se vyčerpá časový limit pro aplikace, stačí přejít do App Storu. Tam následně stáhnout dříve nainstalovanou aplikaci přes ikonku mraku a vše následně funguje bez omezení.“

Samozřejmě i toto lze zablokovat, a to tím, že vypnete možnost instalovat aplikace v rámci omezení. Tato možnost ale bohužel zabrání také aktualizování aplikací, včetně aktualizování zabezpečení. Ve své podstatě se tak nejedná o úplně nejideálnější řešení. Jiné děti se dokonce brání proti časovému omezení tak, že nastaví náhodné heslo, které rodiče neznají. Nás tedy zajímá, používáte funkci Screen Time na svém zařízení? Dejte nám vědět do komentářů.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Pavla Sluková

VIP 30. 9. 2018, 1:05

nabídněte dětem něco víc, než chytrý telefon nebo počítač…nabídněte jim společně strávený čas…a nemusíte řešit, jak jim omezit čas strávený u chytrých zařízení…

Zdeněk Koutský

30. 9. 2018, 10:20

Skvěle řečeno!

Nereknu Vamnic

VIP 29. 9. 2018, 20:53

Souhlas rodic ktery dite tresta protoze je linej je vychovavat. Nema pravo si ztezovat. Jen si udelejte z deti nepratele az budete stary a umirat sami nekde vchudobe jeste si spomenete jaky SKVELI RODICE STE BYLI.

Bretislavka

VIP 29. 9. 2018, 17:00

Jo, takhle to dopadá, když se svým dítětem jednáte ne jako s blízkým člověkem, ale jako s nepřítelem. Dobře vám tak.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim