reklama

iOS 12.1 s největší pravděpodobností aktivuje eSIM také v ČR

iOS 12.1 s největší pravděpodobností aktivuje eSIM také v ČR
2018-09-27T15:29:37+01:00
• 27. 9. 2018

Letošní modely iPhone Xs a Xs Max disponují eSIM technologií (vestavěná SIM karta v telefonu). Nejedná se o absolutní novinku, neboť někteří mobilní operátoři podobná zařízení testují již nějaký ten pátek a dokonce se objevují v prodeji, ale zpravidla nejde o mobilní telefony.

iPhone Xs a Xs Max sice touto technologií disponují, bohužel není aktivní. O to se zřejmě ale postará budoucí aktualizace iOS 12.1. V současné době totiž Apple vypustil novou beta verzi svého operačního systému iOS 12.1, ve které je možné eSIM aktivovat. 

iOS 12.1 přinese podporu eSIM

eSIM bohužel nebyla v nových iPhonech k dispozici ihned při zahájení prodeje, ovšem Apple slíbil, že novou technologii již brzy aktivuje, a to u pozdější aktualizace. Tou aktualizací by zřejmě měla být iOS 12.1. Pokud jste ale registrovaný vývojář, můžete si nový instalační balíček samozřejmě stáhnout, a to buď jako OTA (over-the-air) aktualizaci, anebo přímo z oficiálních Apple stránek pro vývojáře. Jakmile si balíček nainstalujete, budete si moci eSIM aktivovat. 

Aktivace se provede velmi jednoduše. Stačí pouze přejít do Nastavení – Mobilní Data a zde vybrat položku „Přidat mobilní plán“. V této sekci si budete moci přidat svého dalšího mobilního operátora. 

Tím ale vaše práce nekončí, protože abyste si mohli operátora přidat, musíte použít QR kód, jenž obdržíte právě od svého operátora. Poté už jen stačí vypsat vaše údaje a číslo si nastavit přesně tak, jak jej chcete využívat – lze jej označit například jako soukromé, pracovní a tak podobně.

Možná by se dalo říci, že právě díky Applu bude například u nás první mobilní telefon, u kterého budete moci použít eSIM. Konkrétně novinku využijete u operátora T-Mobile, aspoň podle společnosti Apple. Na druhou stranu, Česká republika patří mezi 9 zemí, kde lze využít eSIM u iPhonů – Rakousko, Kanada, Chorvatsko, Česká republika, Německo, Maďarsko, Indie, Španělsko, Velká Británie a USA. Jen podotýkáme, že ne všichni operátoři v těchto zemích podporují eSIM.

Vyjádření českých operátorů k podpoře eSIM

O2

„Dobré odpoledne, pane Koutský, aktuálně mapujeme trh a jednáme s dodavateli. Termín zatím neznáme. O spuštění eSIM budeme informovat. Vaše O2“

T-Mobile

Nové modely telefonů iPhone budou nejdříve podporovat pouze klasické SIM karty. Jakmile ale Apple provede ohlášenou aktualizaci SW, budou moci naši zákazníci iPhony využívat se vším všudy. T-Mobile je jako první v Čechách připravený na podporu technologie eSIM,“ řekl manažer inovací Jan Fišer, který má v T-Mobile projekt eSIM na starosti, a doplnil, že aktualizace operačního systému iOS 12 by výrobcem měla proběhnout do konce letošního roku.

Předpokládáme, že se výrobci začnou postupně od plastových SIM karet odklánět a do svých telefonů a dalších zařízení budou eSIM integrovat,“ řekl Juraj Bóna, ředitel B2C marketingu a řízení produktů společnosti T-Mobile. Nové modely Apple iPhone jsou první zařízení s plánovanou podporou eSIM v nabídce T-Mobile a operátor je připravený svou nabídku v budoucnu rozšířit i o další zařízení od jiných výrobců.

Vodafone

„Dobré odpoledne, pane Koutský,

je pravda, že na zavedení podpory eSIM pracujeme a chceme ji v ČR spustit. To také opakovaně říkáme třeba i na Twitteru. Zkusím Vám k tomu zjistit ještě nějaké doplňující informace, ty však budu mít až v příštím týdnu. Dám Vám pak vědět.“

Podaří se Applu prosadit eSIM? Chtěli byste tuto technologii používat?

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim