reklama

Instagram nabízí pomoc drogově závislým

Instagram nabízí pomoc drogově závislým
2018-09-13T17:56:05+01:00
• 13. 9. 2018

Mnohé sociální sítě snaží bojovat s nejrůznějšími projevy násilí, nenávistivým obsahem a ilegálním chováním. Do této kategorie samozřejmě spadají drogy. Do této chvíle bylo cílem spíše blokovat takový obsah, přičemž bylo horší jej i dohledat. V Instagramu nyní přistupují k této problematice trochu odlišně, byť omezování takového obsahu je stále primární.

Instagram chce pomoci drogově závislým

Na této sociální síti si vývojáři a analytici všimli aktivit ohledně vyhledávání drog, kam spadá hledání případných zdrojů. Kromě omezování obsahu nyní chce Instagram pomoci v případné léčbě, respektive napomoci s dohledáním způsobů, jak se zbavit závislosti.

Instagram pomalu nasazuje vyskakovací okno, které se otevře v případě hledání drog na této síti. V něm uživatelé najdou důležité informace a odkazy k řešení závislosti. Vedení sítě si také uvědomilo, že daná tematika se nemusí týkat jen přímo drogově závislých, proto došlo k zakomponování rad i pro rodinné příslušníky drogově závislých.

Celý systém pracuje na základě analýzy činnosti uživatele. Zatím není jasné, jak jsou nastavena kritéria. Novinka se začne prvně objevovat v USA, ale je docela možné, že dojde k následnému rozšíření. Instagram na této novince spolupracoval s organizacemi zaměřující se na tuto problematiku.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim