reklama

Google Mapy získávají „skupinové plánování“

Google Mapy získávají „skupinové plánování“
2018-09-26T12:59:43+01:00
• 26. 9. 2018

Nedávno Google představil v rámci své služby Mapy novinku v podobě podpory CarPlay od Applu. Následně došlo na rozšíření této funkce u aplikace Waze. Tentokrát zde máme novinku, která nevyžaduje auto. Google do Map zavádí možnost jednoduššího naplánování společné akce.

Google představuje novinku „skupinové plánování“ jako zjednodušenou možnost, jak se v rámci skupiny nebo přátel rozhodnout, kam vůbec vyrazit nebo jakou restauraci vybrat. Do jisté míry by se nová funkce dala nazvat skupinovým hlasováním.

Skupinové plánování/hlasování

V první řadě je zde nutnost jednoho aktivního člověka, který vytvoří základní seznam třeba restaurací. V rámci míst stačí podržet prstem na položce, čímž se přidá do plovoucí bubliny. Tímto vytvoříte základní seznam míst, který je připraven k dalšímu kroku.

Jakmile máte seznam míst k připravený, nyní jej můžete sdílet se svými přáteli nebo jakoukoliv skupinou. Google dodává, že tak můžete učinit na jakoukoliv sociální síť nebo komunikátor.

V rámci skupiny, s kterou jste sdíleli vytvořený seznam, mohou jednotliví účastnici hlasovat, kam by se mělo vyrazit. Díky tomu se jednodušeji rozhodne, kde místo zvítězilo. I po zveřejnění lze upravovat takový seznam míst. Jak vidíte na animované obrázku níže, hlasování probíhá pomocí dvou tlačítek, přičemž seznam míst je posuvný. Navíc je vše zobrazeno na mapě.

Novinka bude dostupná ještě tento týden na mobilní aplikacích pro Android a iOS.

logo-app Mapy Google Inc. Zdarma ANDROID logo-app Google Maps - GPS Navigation Developer Zdarma iOS

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim