reklama

Geekbench 4 odhalil RAM iPhonů Xs, Xs Max a Xr

Geekbench 4 odhalil RAM iPhonů Xs, Xs Max a Xr
2018-09-14T12:44:35+01:00
• 14. 9. 2018

Nový iPhone Xs, iPhone Xs Max a iPhone Xr doposud není ještě v prodeji a již nyní se na internetu objevily oficiální výsledky z testovací aplikace Geekbench. Ty odhalují snad vše důležité, například jak rychlé zařízení je (spoiler: velmi, opravdu velmi rychlé), ale také kolik RAM v každém modelu je k dispozici. 

Tyto testy pravděpodobně vznikly lidmi přímo z Applu, neboť se zařízení stále identifikují dle jejich kódového označení. Pojďme se tedy detailně podívat na každý jednotlivý model. Začněme tedy s vlajkovými modely.

iPhone Xs není žádné ořezávátko

Jedná se o zařízení s kódovým označením iPhone 11.2. Je jasné, že jde o iPhone Xs, neboť se v minulosti již několikrát objevil. Zajímavé je, že při multi-core testu si telefon nevedl vůbec špatně, získal totiž skóre 11 385. Při testu na jedno jádro pak získal skóre 4 763. 

Tento model nahrazuje loňskou vlajkovou loď iPhone X. V porovnání s tímto modelem si nový iPhone Xs polepšil o 10 až 15 %, tedy alespoň co se výkonnosti týká. Dle aplikace Geekbench 4 se zde nachází procesor A12 s taktovací frekvenci 2,37 GHz. 

iPhone Xs Max nezazářil 

Největší a zároveň nejdražší telefon v historii společnosti s logem nakousnutého jablka vůbec nezazářil, ba naopak. Jedná se o zařízení s kódovým označením iPhone 11.6. Při testu na jedno jádro telefon získal skóre 4 790. Co se multi-core testu, získal nový iPhone Xs Max skóre 10 841. 

Zajímavostí ale je, že na tomto modelu běžel nejnovější operační systém iOS 12.1, který není k dispozici ani vývojářům. Je tedy více než pravděpodobné, že systém není ještě stoprocentně optimalizovaný, proto došlo k horším výsledkům. iPhone Xs Max disponuje procesorem A12 s taktovací frekvencí 2,49 GHz. 

iPhone Xr aneb nejlevnější, zato nejschopnější?

Když si porovnáme nejlevnější model Xr s modely Xs a Xs Max, zjistíme, že právě iPhone Xr je nejschopnější (když porovnáme cenové kategorie). iPhone Xr je levnější zhruba o 10 000 Kč a v testech překvapil. Dle benchmarkové aplikace Geekbench 4 si při testu na jedno jádro sáhl na 4 754 bodů. Je to sice nižší skóre než u vlajkových modelů, zato ne o tolik. Při multi-core testu iPhone Xr dosáhl na skóre 9367. 

V porovnání s loňským iPhonem X je na tom model Xr hůře, ovšem pří jednojádrovém testu o poznání lépe. A teď k operačním pamětím. iPhone Xs a iPhone Xs Max disponují operační pamětí s kapacitou 4 GB, zatímco model iPhone Xr disponuje pouze 3 GB RAM – stejně jako iPhone X.

Zdroj: cultofmac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim