reklama

Xiaomi chystá chytrý odpadkový koš, který sám zabalí odpadky a vloží si nový sáček

Xiaomi chystá chytrý odpadkový koš, který sám zabalí odpadky a vloží si nový sáček
2018-08-01T23:45:17+02:00
• 2. 8. 2018

Nedávno jsme psali, že Xiaomi chystá do svého portfólia například novou ledničku nebo elektricky poháněný longboard. Nově na trh brzy přijde i s chytrým odpadkovým košem, který zvládá mnoho neobvyklých funkcí. Celý projekt je zatím v crowdfundingové kampani a sbírá prostředky na výrobu chytrého koše.

Novinka za pár peněz

Xiaomi chytrý odpadkový koš je nyní dostupný pouze pro čínské obyvatele na crowdfundingové kampani za 30 dolarů, což je dle aktuálního přepočtu mírně přes 650 Kč. S největší pravděpodobností bude následovat cenové zvýšení poté, co se dostane do běžného prodeje. Chytrý koš od Xiaomi je bezdotekový a otevře se zcela sám v momentě, když zaznamená objekt větších rozměrů v blízkosti 35 cm a blíže. Dokonce kryt koše může být i uzamčen, aby se do něj nedostala batolata.

Xiaomi chytrý odpadkový koš

Chytrý koš od Xiaomi dokonce dokáže sám zabalit odpadkový pytel, když se dostatečně naplní. Následně u koše zůstane otevřené víko a čeká na odnesení odpadků majitelem. Po vyjmutí plného sáčku s odpadky koš následně vloží zcela sám prázdný sáček na další odpad. Jediné, co se musí měnit, je doplňování zásob novými sáčky do koše. Koš má objem 15,5 litrů, což je vhodné například do kanceláře. Chytrý koš od Xiaomi na jedno nabití vydrží při běžném používání na 35 dní a různé stavy koše jsou indikovány pomocí tři různých barevných led diod. Dle osobní domněnky předpokládám, že koše bychom se mohli dočkat do půl roku, alespoň na čínském trhu a následně i ve zbytku světa.

Xiaomi chytrý odpadkový koš

Zdroj: gizchina.com

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim