Xiaomi s firmou Acton vytvořili elektrický longboard

Xiaomi s firmou Acton vytvořili elektrický longboard
2018-06-23T09:31:59+02:00
• 20. 6. 2018

Xiaomi na svém čínském obchodním portále Youpin představilo nový produkt. Jde o elektronický longboard s názvem Acton Smart Electric Skateboard. Výrazně překvapuje cenou, která je 155 dolarů, v přepočtu neuvěřitelných 3 500 Kč.

Cesta do celého světa bude složitá

Xiaomi cílí převážně na své domácí spotřebitele, a ne veškeré zboží se snadno dostává na globální trh. Telefony od Xiaomi už jsou běžným artiklem mimo čínské trhy, avšak s ostatním sortimentem je to složitější, na další trhy se dostává pomaleji, případně je zboží jen v čínštině bez mezinárodní verze. Nepřítomnost „mezinárodní verze“ však je zcela bezpředmětná u nového zařízení Acton Smart Electric Skateboard, který je longboardem s baterií, elektrickým pohonem a brzdami.

Xiaomi Acton Smart Electric Skateboard

Xiaomi zvláštně nazývá tento longboard skateboardem, ale to nemění podstatu věci, že Xiaomi se pustilo opět do zajímavého produktu, kde jde s cenou níže než konkurence. V současnosti si elektrický longboard pod pět tisíc Kč neseženete. S největší pravděpodobností na za zahraniční trhy nový Xiaomi Acton Smart Electric Skateboard dostane s mírně vyšší cenovkou, než je ta na domácím čínském trhu.

Xiaomi Acton Smart Electric Skateboard

Nový longboard od Xiaomi vznikl ve spolupráci s firmou Acton (Changzhou) Intelligent Technology Co., Ltd, a proto nese i její název. Elektricky poháněný longboard má v sobě 500W motorek a zvládne jet rychlostí až 22,5 km/h. V longboardu jsou baterie od Samsungu (typu 18650) a zvládnou dodávat energii na 12 kilometrů jízdy. Nabití z 0 % do 100 % baterie trvá pouze hodinu a půl. Acton má stejně jako Forumule 1 rekuperační systém tzv. ERS energy recovery system, díky kterému je možné longboard Xiaomi Acton ovládat pomocí dálkového ovladače a napájí též LED diodový pás, který je umístěn na spodní částí longboardu.

Xiaomi Acton Smart Electric Skateboard

Xiaomi Acton longboard má na délku 70 cm, na šířku 20 cm, na výšku 13,5 cm a váží 5 kg. Jeho nosnost je do 100 kg. Longboard podporuje různé druhy akcelerace, různé rychlosti jízdy a má vlastní brzdy. Kdy bude možné nový produkt od Xiaomi a Actonu zakoupit, není vůbec jasné.

Zdroj: phoneradar.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat