reklama

Xiaomi představilo vlastní lednici Yunmi

Xiaomi představilo vlastní lednici Yunmi
2018-07-12T09:30:15+02:00
• 12. 7. 2018

Xiaomi kromě telefonů vyrábí vše možné, ať již ručníky, boty, robotické vysavače či chytré konvice nebo jakoukoli černou spotřební elektroniku, na kterou si vzpomenete. Nnyní do svého seznamu společnost přidala i lednici, která se, jako většina zboží od Xiaomi, řadí mezi tzv. chytré výrobky.

Dostupná až od půlky srpna

Pokud chcete mít doma moderní a chytrou lednici a nevystačíte si s běžnou lednicí kolem deseti tisíc korun, tak si můžete pořídit novinku od Xiaomi, jejíž cena v Číně začíná na 20 000 Kč. Lednice nese název Xiaomi Yunmi, má objem 450 litrů a rozměry 1780 x 636 x 836 mm. Xiaomi lednička spadá do IoT kategorie a slouží pro ostatní Xiaomi věci jako hub, přes který mohou být ovládány. Například přes ni zapnete vysavač, zapnete či vypnete světla, zamknete či odemknete dveře a zvládne ovládat veškerá další Xiaomi chytrá zařízení. Veškeré ovládání probíhá pomocí 21″ dotykového IPS displeje, který je umístěn na pravých předních dveří. Lednice je totiž v tzv. americkém stylu a má dvoje přední dveře.

Xiaomi Yunmi lednice

Novinka od Xiaomi přichází se systémem vioBrainTM, který vlastníka upozorňuje na to, v jakém je lednice stavu, zda něco chybí či upozornit na potřebnou údržbu. Yunmi se navíc sama zvládá odmrazovat. Na obrazovce též bude možné hrát hry či sledovat video. Zpestřením je i možnost ovládání hlasem. Lednice Xiaomi Yunmi bude v prodeji až od půlky srpna, ale již nyní je možné zakoupit si ji v předprodeji za 5 999 yanů, což v přepočtu na české koruny dělá necelých 20 000 Kč. Zatím však bude dostupná jen pro čínské zákazníky. Zda a případně kdy se dostane i na další trhy, není zatím známo.

Xiaomi Yunmi lednice

Zdroj: gizchina.com

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim