reklama

Android 9 Pie (Go edition): rychlejší, bezpečnější a méně náročný

Android 9 Pie (Go edition): rychlejší, bezpečnější a méně náročný
2018-08-16T14:22:12+02:00
• 16. 8. 2018

Google minulý rok přišel s odlehčenou verzí svého mobilního operačního systému Android 8 Oreo (Go edition). Jejím hlavním cílem bylo nabídnout plynulý a stabilní systém i na hardwarově slabších zařízeních. Nyní přichází nová verze v podobě Android 9 Pie (Go edition). Oproti loňské verzi přináší hned několik vylepšení a novinek.

Android 9 Pie (Go edition)

Nová verze systému přichází s celou řadou vylepšení. Poměrně zásadní je ušetření místa v úložišti, jelikož je systém oproti předchozí verzi o něco menší. Vezměme si pro demonstraci telefon s 8GB úložištěm. Pokud by na něm běžel plnohodnotný Android, zůstalo by z něj uživateli jen 2,5 GB.

Google oficiálně vydal Android 9 Pie

Android Oreo (Go edition) by na tom samém telefonu zabral jen 3 GB a uživateli tak zbyde celých 5 GB. Oproti tomu Android 9 Pie (Go edition) je ještě úspornější a uživateli zbyde dokonce 5,5 GB volného prostoru.

Dále Google u nové verze systému slibuje rychlejší boot. Kromě rychlosti se zapracovalo i na zabezpečení a k dispozici je i takzvaný verified boot. Dále jako podstatnou novinku zmiňuje Google jakousi nástěnku či přehled spotřeby mobilních dat. Vzhledem k tomu, že majitelé telefonů s Android Go zpravidla nedisponují nijak velkými datovými balíčky, je kontrola spotřeby dat poměrně zásadní.

Společně tato vylepšení pomáhají řešit hlavní problémy levných zařízení, jako úložiště, výkon, spotřeba dat a bezpečnost. Google novou verzi vypustí během podzimu, do konce roku lze rovněž očekávat další nová zařízení s již předinstalovaným Android 9 Pie (Go edition).

Zdroj: blog.google

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat