reklama

Xiaomi a OPPO začínají pracovat na vlastních skládacích telefonech

Xiaomi a OPPO začínají pracovat na vlastních skládacích telefonech
2018-07-31T19:44:58+02:00
• 31. 7. 2018

Zhruba dva roky se internetem šíří informace o tom, že se velké společnosti začínají věnovat skládacím telefonům. Jen pár dnů zpět si například svůj koncept patentovalo LG. S finální podobou přišlo již několik výrobců, ale nikdo se neodhodlal na komerční prodej. Je to pravděpodobně z toho důvodu, že technologie nebyly doposud ještě 100% připraveny.

Samsung a Huawei ale plánují již v blízké době své vlastní skládací smartphony. Pokud vše půjde podle plánů a technologie budou 100% připraveny, Huawei svůj model představí začátkem roku 2019. Jihokorejská společnost pak o něco později. Do hry se ale zapojují další velcí giganti. 

Xiaomi a OPPO mnoho neprozradí

Společnost Xiaomi a OPPO údajně v současné době aktivně pracují na svém vlastním skládacím smartphonu, který by měl být poháněn operačním systémem Android. Obě firmy se svými kousky pochlubí již brzy, potvrdil to zahraniční server ETNews, jenž se odkazuje na anonymní zdroje.

Zajímavostí je, že obě společnosti mají stejný směr a dokonce také stejnou inspiraci. Xiaomi a OPPO se údajně vydají cestou, jakou se vydal loňský koncept ZTE Axon M. Obě novinky ale budou o něco více propracované, nabídnou lepší konstrukci a místo dvou panelů bude umístěn jeden flexibilní, tedy ohebný, displej. 

Společnosti již dávno kontaktovali mobilní dodavateli, kteří měli za úkol vypracovat plán pro dodání klíčových komponentů. Máme zde hned několik velkých dodavatelů. V současné době je ve hře LG Display, které se považuje za dodavatele flexibilních OLED panelů. Prozatím více informací nemáme. Jedno je ale jisté – Xiaomi a OPPO své skládací telefony nevydají dříve než začátkem příštího roku. 

Zdroj: androidheadlines.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat