reklama

Samsung Galaxy S10 údajně nabídne čtečku otisků prstů v displeji a Face ID

Samsung Galaxy S10 údajně nabídne čtečku otisků prstů v displeji a Face ID
2018-07-31T15:49:00+02:00
• 31. 7. 2018

Dostali jsme se do fáze, kdy se výrobci neustále předhánějí o to, kdo představí chytrý telefon s nejmenšími rámečky. Bezrámečkové displeje jsou bezesporu skvělé, nicméně ale i tento designový prvek si žádá vývoj nových technologií.

Ihned po představení iPhone X, který byl vybaven novou technologií Face ID, se strhla lavina spekulací, kdo první světu ukáže snímač otisk prstů pod displejem. Jednoznačně se jedná o jedno z nejžhavějších témat v tomto roce. Několik společností (Vivo, Huawei) dokonce ukázalo, že podobnou technologii dokáží implementovat. O to samé se nyní zřejmě pokusí jihokorejský Samsung.

Galaxy S10 se čtečkou v displeji?

Nová vlajková loď Samsung Galaxy S10 se pomalu a jistě blíží. Není tedy divu, že se na internetu objevuje čím dál tím více spekulací a informací. Žhavým tématem u tohoto modelu je bezesporu umístění čtečky otisků prstů. V některých případech dochází k zakomponování jen rozpoznání obličeje.

Touto cestou se samozřejmě vydá i Samsung, ale trochu jiným způsobem. Společnost Samsung údajně plánuje do své nadcházející vlajkové lodě implementovat jak skener oční duhovky, tak také čtečku otisků prstů. Jak toho chce ale docílit, když mobilní telefon bude kompletně bez rámečků? Velmi jednoduše. 

Samsung Galaxy S10 se podle všeho stane prvním komerčním zařízením, které nabídne čtečku otisků prstů přímo v displeji od společnosti Qualcomm. Měl by to dokazovat nedávno podaný patent, v němž se jihokorejský výrobce chlubí se svou myšlenkou. Společnost údajně přišla nejen na to, jak technologicky umístit čtečku otisků prstů pod krycí sklo telefonu, ale také na to, jak snímač umístit po stranách telefonu. 

Prozatím nevíme, zda se této technologie určitě dočkáme u nové vlajkové lodě. Jakmile zjistíme samozřejmě více, budeme vás o tom informovat, a to prostřednictvím článku na našem webu. 

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim