reklama

OnePlus 3 a 3T dostanou Android P

OnePlus 3 a 3T dostanou Android P
2018-07-31T07:00:50+01:00
• 31. 7. 2018
1

Je tomu již měsíc, co společnost OnePlus představila uživatelům na svém fóru podrobné aktualizační plány pro své smartphony. Okamžitě tímto vešlo v platnost pravidlo, že každý telefon dostane dva roky plné softwarové podpory, přičemž ještě jeden další rok bude dostávat bezpečnostní záplaty. Dle tohoto oznámení se tedy očekávalo, že Android Oreo je pro OnePlus 3 a OnePlus 3T konečná. Nyní mají majitelé těchto zařízení důvod k radosti, jelikož se dočkají i Androidu P.

V pondělí OnePlus publikovalo na fóru příspěvek, ve kterém oznamuje, že po interní poradě se tým rozhodl věnovat veškeré zdroje do vývoje Androidu P pro OnePlus 3 a 3T. Tyto smartphony tím pádem obdrží v pořadí již třetí významnou aktualizaci systému. Do prodeje totiž šly s předinstalovaným Androidem Marshmallow.

Android P místo Androidu 8.1

Má to však háček, jelikož kvůli tomuto rozhodnutí společnost neposkytne pro tyto telefony aktualizaci na Android 8.1 Oreo. Uživatelé tak přejdou z Androidu 8.0 přímo na Android P. Bude to ale nějakou dobu trvat, novější zařízení totiž mají v aktualizacích přednost. Jako první se tedy Androidu P dočkají majitelé OnePlus 6, další na řadě jsou OnePlus 5 a 5T, až poté se dočkají uživatelé OnePlus 3 a 3T.

Velký podíl na tomto rozhodnutí má účast OnePlus v Android P Beta programu, kdy společnost úzce spolupracovala s Googlem na nových funkcích pro svá zařízení. Především si ale zásluhu mohou připsat sami uživatelé, kteří o Android P neustále projevovali zájem a společnost vyslyšela jejich prosby. Jde tedy opět o důkaz, že OnePlus nebere zpětnou vazbu na lehkou váhu a názoru svých zákazníků si váží.

Zdroj: forums.oneplus.com

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Chválihodné.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim