reklama

HTC Exodus: blockchainový telefon přijde již letos

HTC Exodus: blockchainový telefon přijde již letos
2018-07-11T14:13:38+00:00
• 11. 7. 2018
Thumbnail1

Tchajwanská společnost HTC dnes oznámila, že již ve třetím čtvrtletí letošního roku umožní předběžný přístup k telefonu HTC Exodus. Jde o světově první blockchain telefon umožňující přístup k decentralizovaným aplikacím v blockchainových sítích. Součástí je i offline peněženka pro kryptoměny a vše je navrženo s důrazem na extrémní bezpečnost.

Krom toho výrobce představil i nové partnery pro rozvoj blockchainového ekosystému. Patří mezi ně společnost Bitmark, zabývající se ochranou a podporou digitálního vlastnictví prostřednictvím technologie blockchain a společnost Animoca, distributor první a nejpopulárnější sběratelské NFT hry Cryptokitties, ve které si již dnes sběratelé z celého světa vyměňují kočičky za stovky tisíc dolarů.

„Lidé se v době internetu často zabývají bezpečností osobních dat. To je skvělou příležitostí, abychom je podpořili v cestě za znovunabytím jejich digitální identity. Jelikož je smartphone to nejosobnější zařízení, na kterém uživatelé konzumují i vytváří nejvíce obsahu, Exodus bude tím nejlepším začátkem. Těší mě, že mám příležitost podílet se s jeho pomocí na decentralizaci internetu a jeho transformaci pro potřeby moderního uživatele,“ řekl ředitel Crypto oddělení HTC Phil Chen.

Pro fanoušky projektu Exodus spustilo HTC na doméně htcexodus.com předběžnou registraci. Vyplněním jména a emailové adresy se zapíšete na seznam zájemců, v následujících měsících vám pak budou zaslány specifikace a další podrobnosti o zařízení.

Celý projekt vypadá velice slibně a působí hodně sebevědomě. Otázkou je, jak se promítne do prodejů a finančních výsledků HTC. Není to dávno, co jsme informovali o skutečnosti, že se firmě v tomto ohledu příliš nedaří. Nejen, že strmě klesají prodeje, ale firma navíc propouští velké množství zaměstnanců. Projekt Exodus sice nevrátí lidem práci, ale finanční situaci s jistotou ovlivnit může. Otázkou pak je, zda pozitivně či negativně.

Zdroj: tisková zpráva

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, nadšenec do technologií všeho druhu a milovník mobilního focení. Rád se podílí na beta testování a překladu softwaru.

Komentáře

Tentokrát se už HTC neprobere,definitivní hřebík do rakve,nechápu proč ty potrooooooblé manažery už někdo nevyhodil před 5 lety…Solong HTC….

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit