reklama

Apple Mapy budou kompletně přepracovány, nabídne ale zastaralé funkce

Apple Mapy budou kompletně přepracovány, nabídne ale zastaralé funkce
2018-07-02T12:11:57+02:00
• 2. 7. 2018

Společnost Apple oznámila budoucí plány týkající se aplikace Mapy. Apple se chystá překopat mapové podklady a začít od začátku, navíc použije údaje shromážděné vozy Apple Maps, satelitní snímky s vysokým rozlišením a náhodné segmenty navigačních relací od majitelů iPhone. 

Na internet se dokonce dostal podrobný seznam změn, kterých se brzy u Apple Map dočkáme. Nové změny budou prozatím k dispozici v příští beta verzi iOS 12. Uživatelé si změn všimnou v oblasti celé severní Kalifornie, v průběhu příštího roku bude pokryt zbytek Spojených států amerických. 

Apple Mapy nabídnou nové podklady

Stručně řečeno, Apple u své aplikace Mapy bude využívat vlastní mapové podklady. Nyní využívá především podklady od třetích stran. Tímto krokem se tak chce zbavit závislosti na těchto společnostech jako třeba TomTom. To by v praxi mělo zlepšit funkce, jako je provoz, silniční události v reálném čase, změny chodníků pro chodce a tak dále. Apple také slibuje relevantnější výsledky vyhledávání.

 

Apple Mapy také budou lépe zobrazovat grafické prvky, jako je tráva, stromy, bazény, parkoviště, přesné stavební tvary, sportovní areály, tenisové a basketbalové kurty a chodce. Své mapové podklady bude Apple navíc vylepšovat pomocí anonymních dat. 

Navzdory potížím s ochrannou osobních údajů mohou uživatelé iPhone stále zakazovat sběr těchto anonymních dat ze svého zařízení. Pokud tak chcete učinit, přejděte do Nastavení a klepněte na kategorii Soukromí. Následně přejděte na Určování polohy > Mapy > Nikdy. Kromě zlepšené přesnosti společnost Apple uvedla, že bude schopna velmi rychle provádět veškeré změny, a to pomocí aktualizací. 

V nové infrastruktuře aplikace Mapy přibude další skvělá možnost. Pokud se během jízdy automobilem objeví nová, rychlejší cesta, aplikace vás automaticky touto cestou povede. Prozatím není jisté, kdy se vylepšené mapy dostanou do ostatních části světa. Speciálně upravené vozy však prozkoumaly celou řadu zemí, včetně Chorvatska, Francie, Irska, Itálie, Japonska, Portugalska, Slovinska, Španělska, Švédska a Spojeného království. 

Zdroj: gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat