reklama

Wirelles Charger aneb bezdrátové nabíjení i pro staré iPhony recenze

Wirelles Charger aneb bezdrátové nabíjení i pro staré iPhony [recenze]
2018-06-19T16:24:30+01:00
• 19. 6. 2018

Podpora bezdrátového nabíjení se v chytrých telefonech objevuje čím dál častěji. Operační systém Android, potažmo výrobci, jako je například Samsung nebo LG, tuto technologii podporují u svých telefonů už delší dobu. Hlavní konkurent Apple bezdrátové nabíjení dlouho nenabízel, a poprvé se objevilo v iPhonecj 8, 8 Plus a současné vlajkové lodi iPhonu X.

Wirelles Charger: Vyzkoušeli jsme bezdrátovou nabíječku pro iPhone

Následně se roztrhl pytel s bezdrátovými nabíječkami, a je tak velmi obtížné vybrat tu nejlepší za lidovou cenu. Do redakce nám k otestování dorazila bezdrátová Qi nabíječka, která podporuje i starší iPhony – bezdrátové nabíjení tak může mít klidně iPhone 7, SE nebo stařičká „pětka“.

Nabíječka podporuje obecný standard Qi, díky čemuž je podložka kompatibilní i s nejnovějším iPhonem X. Nabíjet samozřejmě můžete i telefony jiných výrobců – musí však disponovat podporou technologie Qi.

Wirelles Charger: Které telefony mají bezdrátové nabíjení?

Bezdrátové nabíjení není pro svět smartphonů novou věcí. Dost možná vás také překvapí, kolik modelů tuto technologii podporuje, a že jich není málo. Kromě tří nových telefonů iPhone, které jsem zmínil v textu výše, mají vestavěné Qi taktéž telefony Samsung, a to již od verze Galaxy S6.

Podporou disponují i modely Nexus (4, 5 a 6) a několik LG telefonů, včetně LG G6 (v USA). Windows Phone byl mrtvý již od svého příchodu na trh, na druhou stranu patřil mezi nejořezanější pastelky v penále, neboť standardem Qi byly vybaveny snad veškeré modely Lumia.

Levných a zároveň kvalitních bezdrátových nabíječek na trhu moc nenajdeme, tudíž není složitým úkolem vybrat tu nejvhodnější. Námi testovaný produkt pod názvem Wireless charger, podporuje rychlost nabíjení v podobě 5W. Aktuální modely iPhone 8 a iPhone X podporují stejnou rychlost, a bezdrátová nabíječka je proto vhodná pro rychlonabíjení. V průběhu letošního roku však dostanou vybrané iPhony aktualizaci, díky které je bude možné nabíjet rychlostí až 7,5W.

Wirelles Charger: Bezdrátová nabíječka a její přednosti

Wirelles Charger k nám do redakce dorazila v poměrně malém balení. Není se čemu divit, samotná nabíječka se totiž vejde do dlaně jedné ruky. To však vůbec nevadí, ba naopak, ušetříte spousta místa. Produkt byl testován na iPhonu 7 Plus, který samozřejmě bezdrátové nabíjení standardně nenabízí. Jak je tedy možné, že i přesto k bezdrátovému nabíjení dochází?

Je to velmi jednoduché. Stačí mít k dispozici speciální ultra-tenký přijímač bezdrátového nabíjení, který nahradí zabudovaný modul zabudovaný v nejnovějších iPhonech. Ultra-tenký Qi přijímač stačí zapojit do Lightning konektoru a schovat jej například pod ochranný kryt (díky tenkému designu si ho ani nevšimnete). Následně stačí telefon položit na bezdrátovou nabíječku a proces dobíjení bude zahájen.

Celková rychlost bezdrátového nabíjení je všeobecně mizivá, na druhou stranu zde budete příjemně překvapeni. iPhone 7 Plus jsem s bezdrátovou podložkou dobíjel z 0 na 100 zhruba 3 hodiny a déle (nutno podotknout, že iPhone 7 Plus není vybaven rychlonabíjením, a doba je tak zcela adekvátní). O vše se samozřejmě stará výstup o síle 5 V, který nabije rychle osmičku nebo desítku. Celkově tento typ bezdrátové nabíječky perfektně zapadne do vašeho interiéru, a ostudu rozhodně neudělá.

  

Bezdrátovou nabíječku jsem používal déle než dva měsíce a z mého pohledu se jedná v porovnání s konkurencí o velmi kvalitní stanici. Za velmi nízkou cenu získáte hodně muziky, což je ve výsledku nejlepší řešení. V praxi oceníte hlavně podporu starších modelů, jak ještě jednou zmíním níže. Velmi mile mne překvapilo, jak dobře spolu obě zařízení spolupracují. Tak trochu jsem očekával, že nabíjení bude buď pomalé, anebo nepravidelné – myšleno tak, že nebude dobíjen stabilně. Ale opak byl pravdou.

Bezdrátovou nabíječku mohu s klidnou hlavou doporučit všem, kteří hledají nejen kvalitní stanici, ale také za malý peníz a nechtějí investovat do nového modelu, například iPhone X. A jak už jsem zmiňoval, nabíječku lze používat i na jiných smartphonech, například pro Samsung Galaxy S9.

Bezdrátové nabíjení bylo vyzkoušeno také na starém iPhonu 5S, který obstál na výbornou. Pokud tedy plánujete zakoupit nový iPhone jen kvůli bezdrátovému nabíjení, možná dáte prozatím přednost námi testované bezdrátové nabíječce pro iPhone, díky níž ušetříte značnou část finančních prostředků. Apple navíc plánuje představit svou bezdrátovou stanici, kde cena bude startovat na 4 000 Kč. V případě Wirelles Chargeru od AppleKing.cz zaplatíte jen 399 Kč.

Za zapůjčení produktu děkujeme společnosti AppleKing.cz, kde si mimo jiné produkt můžete zakoupit, a to ZDE.

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat