Komerční nasazení 5G sítě již na konci tohoto roku

Komerční nasazení 5G sítě již na konci tohoto roku
2018-06-18T16:53:31+02:00
• 18. 6. 2018
1

Stále více se naše populace zavazuje k používání internetu a mnoho z nás by si již neumělo bez něj život představit. Především se pořád velmi řeší mobilní připojení, které nám umožňuje být online téměř kdekoli a kdykoli. Nyní jako nejnovější technologii pro přenos mobilního internetu používáme 4. generaci, alias LTE.

Kdy se nové sítě dočkáme?

O nové 5. generaci se začalo mluvit celkem před nedávnem. Ale dle výroční zprávy společnosti Ericsson by mělo dojít ke komerčnímu nasazení nové generace mobilního signálu již na konci tohoto roku. Bohužel si budeme muset počkat ještě nějaký čas, než dojde k nasazení u nás. Jelikož k prvotnímu nasazení dojde ve městech USA.

Celkově se dá počítat s úplným nasazením a používáním ve světě až v roce 2023, kdy se podle zprávy dá počítat s připojením až 50 % všech mobilních zařízení k nové síti. Nová generace mobilní sítě není však zcela všechno, co se dere dopředu. S příchodem chytrých domácností se rozšiřuje podvědomí o takzvaném Internetu věcí. Právě IoT by se mělo do roku 2023 velmi rozšířit a využívat ke svému fungování právě mobilního připojení za podpory 5. generace. Za největší skok IoT se dá považovat nasazování v Číně.

S příchodem právě nové generace mobilní sítě a rozšíření IoT však velmi rapidně vzroste přenos dat. Vzhledem k tomu, že většina poskytovatelů stále funguje na bázi datových balíčků, bude muset dojít buď k revoluci poskytování mobilních dat, či k exponencionálnímu nárůstu velikosti balíčků. Omezené možnosti používání mobilních dat však nejsou jediný problém, který brzdí rozvoj 5G sítě. Dalším problémem jsou samotná zařízení, která zatím novou generaci připojení nepodporují. Takže si stejně budeme muset počkat na nová zařízení, která by se na trh měla dostat v příštím roce.

Zdroj: Tisková zpráva

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Student IT, fanoušek nových technologií, který se příležitostně věnuje fotografování. Aktuálně preferuje operační systém iOS, ale předtím nepohrdl žádným Android zařízením. Mezi jeho koníčky patří recenzování nových zařízení, tábor, turistika a auta.

Komentáře

Radsej nech vsetci operatory spravia poriadne pokrytie 3G a 4 G!!!! Naco je 5a6G??? Na hovno???

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat