reklama

ZTE – Trumpova pomoc zablokov├ína aktualizov├íno

ZTE – Trumpova pomoc zablokov├ína [aktualizov├íno]
2018-05-18T04:15:50+01:00
ÔÇó 18. 5. 2018
3

Aktualizováno 18. 5.

Prezident Trump cht─Ťl napomoci ─Ź├şnsk├ę spole─Źnosti ZTE, aby byl co nejrychleji zru┼íen z├íkaz obchodov├ín├ş s americk├Żmi spole─Źnostmi. Ve┼íker├ę snahy byly nyn├ş zablokov├íny pozm─Ť┼łovac├şm n├ívrhem rozpo─Źtov├ęho z├íkona na rok 2019, kter├Ż byl p┼Öijat jednohlasn─Ť V├Żborem pro rozpo─Źtov├ę v├Żdaje (House Appropriations Committee). ZTE se bude nad├íle sna┼żit, aby do┼ílo ke zru┼íen├ş z├íkazu, kter├Ż m├í trvat sedm let.

Samsung chce Qualcommu uzmout ─Ź├íst trhu

T├ęto situace z┼Öejm─Ť vyu┼żije Samsung, kter├Ż jedn├í se ZTE ohledn─Ť dod├ívek procesor┼» Samsung Exynos. M─Ťlo by se jednat o n├íhradu za Snapdragony americk├ę spole─Źnosti Qualcomm. A─Źkoliv by do┼ílo k nahrazen├ş dodavatel┼» hardwaru, je zde ale probl├ęm s opera─Źn├şm syst├ęmem.

Aktualizováno 13. 5.

Ministerstvem obchodu Spojen├Żch st├ít┼» americk├Żch potrestalo ZTE za sv├ę obchody s ├Źr├ínem a Severn├ş Koreou, respektive za nedodr┼żen├ş podm├şnek stanoven├ę USA. Kv┼»li tomu na sedm let ─Ź├şnsk├í spole─Źnost p┼Öi┼íla o mo┼żnost nakupovat technologie od americk├Żch spole─Źnost├ş. Z tohoto d┼»vodu do┼ílo k rozhodnut├ş, ┼że ZTE pro tuto chv├şli p┼Öeru┼í├ş podnik├ín├ş. A─Źkoliv spole─Źnost uv├íd├ş, ┼że m├í dostatek finan─Źn├şch prost┼Öedk┼», m┼»┼że cel├Ż spor p┼Öij├şt p┼Ö├şli┼í draze.

Nyn├ş do hry vstupuj├ş prezidenti┬áDonald J. Trump (USA) a┬áSi ┼Ąin-pching (─î├şna). P┼Ö├şmo na sv├ęm Twitter ├║─Źtu to ohl├ísil prezident Trump, kter├Ż konstatovat, ┼że spolupracuje se sv├Żm prot─Ťj┼íkem, aby spole─Źnost ZTE se vr├ítilo v co nejkrat┼í├ş dob─Ť na trh. Trump podot├Żk├í, ┼że cel├í situace vy├║stila v masivn├ş ztr├ítu pracovn├ş pozic. Mus├şme si tedy po─Źkat, jak cel├í situace dopadne a jak nakonec ZTE skon─Ź├ş.

P┼»vodn├ş ─Źl├ínek 9. 5.

Ned├ívno jsme v├ís informovali o probl├ęmech, kter├ę m├í spole─Źnost ZTE. Cel├í kauza vznikla na z├íklad─Ť toho, ┼że v├Żrobce obchodoval se zem─Ťmi jako Severn├ş Korea a ├Źr├ín, by┼ą jsou zde stanoveny sankce pro t─Ťmto krajin├ím. Omezen├ş mus├ş dodr┼żovat i spole─Źnosti. Dle USA do┼ílo k poru┼íen├ş u firmy ZTE, co┼ż vy├║stilo v rozhodnut├ş, ┼że ZTE nesm├ş obchodovat se spole─Źnostmi z USA.

Pauza nebo konec pro ZTE?

Pro ZTE se jedn├í o pom─Ťrn─Ť z├ísadn├ş probl├ęm, jeliko┼ż spousta dodavatel┼» hardwaru je pr├ív─Ť z USA, p┼Öi─Źem┼ż do toho zapad├í i software, tedy Android od Googlu. V n├ívaznosti na tento z├íkaz ZTE ofici├íln─Ť ohl├ísilo, ┼że p┼Öeru┼íuje svou ─Źinnost, co┼ż vy├║stilo i ve zm─Ťny na internetov├Żch str├ínk├ích.

Hlavn├ş str├ínky firmy jsou nyn├ş osek├íny a obsahuj├ş jen z├íkladn├ş informace. Nenajdete zde ani informace o mobiln├şch telefonech ─Źi jin├Żch za┼Ö├şzen├şch. Na druhou stranu ZTE dod├ív├í, ┼że disponuje dostate─Źn├Żm mno┼żstv├şm pen─Ťz a dodr┼ż├ş v┼íechny smluvn├ş z├ívazky dle platn├Żch z├íkon┼».

ZTE se nad├íle bude sna┼żit, aby z├íkaz USA byl p┼Öezkoum├ín a p┼Ö├şpadn─Ť zru┼íen. Nyn├ş je velmi t─Ť┼żk├ę odhadovat, co se bude d├şt. Jak├Ż to bude m├şt dopad na mobiln├ş telefony, nev├şme. Prozat├şm jsme nedostali jak├ękoliv vyj├íd┼Öen├ş, co se t├Ż─Źe dostupnosti, p┼Ö├şpadn─Ť jestli se zastav├ş prodeje smartphon┼» a jin├Żch produkt┼».

Zdroje: phonearena.com, ubergizmo.com, 9to5google.com

reklama
reklama

P┼Öemysl Vacul├şk

Androi─Ć├ík, ┼í├ęfredaktor, tv┼»rce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Tak├ę milovn├şk adrenalinov├Żch sport┼», na kter├ę nem├í ─Źas.

Komentáře

Tomáš Griger

18. 5. 2018, 8:42

ZTE nevyrába pre Samsung procesory, Samsung by dodával procesory ZTE namiesto Qualcommu.

JiriJandl

9. 5. 2018, 18:24

Blon─Ć├ík se v B├şl├ęm dom─Ť je┼ít─Ť neoh┼Ö├íl, a u┼ż d─Ťl├í Trumpoty :)
Jsem zv─Ťdav, co bude USA d─Ťlat, a┼ż se nakrkne ─Ź├şna a vr├ít├ş ├║der…

Martin Jeřábek

13. 5. 2018, 23:13

A┼ż jim to ─î├şna vr├ít├ş, USA bude hodn─Ť v prdeli.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentov├ín├ş se mus├şte p┼Öihl├ísit

Tmav├Ż re┼żim