Samsung chce Qualcommu uzmout část trhu

Samsung chce Qualcommu uzmout část trhu
2018-05-17T19:00:42+02:00
• 17. 5. 2018
6

Co si představíte, když slyšíte název společnosti Samsung? Tato společnost nevyrábí jen televize a mobilní telefony. Ve svém portfóliu nabízí neuvěřitelné množství produktů, přičemž dodává součástky ostatní firmám. Například Apple je velkým zákazníkem. V jedné oblasti to ale neplatí a v podstatě Samsung ani nikomu nekonkuruje. Konkrétně se bavíme o procesorech pro smartphony a tablety.

Samsung si sám pro sebe vyrábí procesory Exynos, které dává do svých zařízení, byť používá pro některé trhy konkurenční od Qualcommu. Existuje jen jeden výrobce mobilů, který používá Exynos, je jím Meizu. To by se ale v dohledné době mohlo změnit.

Samsung vs. Qualcomm?

Nejnovější zprávy naznačují, že Samsung začal jednat se společností ZTE ohledně dodávky procesorů Exynos. Korejský gigant tak asi chce využít situace, kde ZTE má zakázáno používat produkty amerických společností, což vyústilo k pozastavení obchodní činnosti této čínské firmy.

Inyup Kang, který dříve pracoval v Qualcommu, se nechal slyšet, že Samsung nejedná jen s jedním výrobcem smartphonů. Údajně tak Samsung oslovil mnoho společností, kterým by chtěl dodávat své procesory Exynos. Pokud se tyto informace potvrdí a Samsung získá nové odběratele, mohly by se změnit poměry na současném trhu.

Sice nelze očekávat dramatické změny v krátkém čase, ale je možné, že se objeví více mobilů s procesorem od korejského giganta. Pokud k tomu připočteme sílu Samsungu, mohl by Qualcomm získat poměrně tvrdého protihráče.

Zatím nelze předvídat, kdy by se na trhu mohly objevit další mobily jiných výrobců s Exynos procesory. Vše záleží na průběhu jednání a na tom, jestli Samsung může nabídnout výhodnější technologie a podmínky než Qualcomm.

Zdroj: gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Jeřábek

VIP 17. 5. 2018, 19:34

Jen at vezme Qualcomm se chová jako Intel.

Přemysl Vaculík

VIP 17. 5. 2018, 21:40

Proč jak Intel?

Martin Jeřábek

VIP 17. 5. 2018, 21:51

Máji oba stejné chování, dělají jako by nic, výkon se posouvá celkem pomalu oproti Exynos, Kdyby Samsung nemusel řešit QC Tak by Exynos byl někde na úrovni Apple Axx, jenže kvůli QC nemůže jít dopředu nebo udělá omezení aby byl na stejné úrovni. Např. 4K Video by Exynos zvládl nahrávat až 120fps jenže díky QC musí mít omezení na 30fps (Exynos 8895 Octa) ne ten nový.

Je toho víc i výkon v testech atd. Když si vzpomenete na Galaxy S6 když neměl Samsung QC a vykašlal se na ně, byl Exynos mnohem lepší než Snap 810 https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s6-review-1227p5.php Prostě ve zkratce Nebýt omezení kvůli QC byl by Exynos nejlepší a stejně dobrý jako Axx od Apple.

Přemysl Vaculík

VIP 17. 5. 2018, 22:11

Já nejsem proti, jen mě zajímal jiný pohled. Konkurence neuškodí.

To si nemyslím, zrovna poslední čip Exynos, co je v S9 je celkem tragédie, která je žravá a dost pomalejší než SD. Dále nepodporuje QuickCharge > 2, i když v případě Samsungu je to dobře, s jejich bateriema by to mohlo být výbušná kombinace. Takže zase tak jednostrané to není, podle mého Samsung tahá spíše za kratší konec v tomto směru, navíc nemá vůbec žádný pořádný grafický čip, ale využívá čistou implementaci od ARMu, tady má SD taky výhodu se svým čipem Adreno, což je přesmyčka od Radeon, Qualcomm jej totiž kdysi koupil, teda alespoň část. BTW: Do dnes co vím Exynos nepodporuje Gallileo, to je super na telefon co se prodává v EU, zatímco US verze s SD jej podporuje…

A to píšu jako vlastník Galaxy S9

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat