reklama

TSMC začíná vyrábět 7nanometrové procesory pro nové iPhony

TSMC začíná vyrábět 7nanometrové procesory pro nové iPhony
2018-05-25T07:00:36+01:00
• 25. 5. 2018

Hlavní výrobní partner společnosti Apple, TSMC, nyní začal s výrobou nových procesorů pro budoucí iPhony, které jablečná firma zveřejní na konci tohoto roku. Je více než pravděpodobné, že název nového procesoru bude vycházet z aktuálního čipu, očekávat tak můžeme A12. 

Podle zveřejněné zprávy se u procesoru A12 konečně dočkáme použití 7nanometrové výrobní technologie. Ten by díky tomu měl nabídnout nejen vyšší rychlost, ale také menší spotřebu baterie a hlavně mnohonásobně větší efektivitu v porovnání s aktuálním čipem A11, který využívá 10nanometrovou technologii – iPhone X a iPhone 8 a 8 Plus. 

Celkově procesor A12 nabídne menší konstrukční zpracování, tudíž by se Apple mohl rozhodnout pro implementaci větší baterie. Samotní zaměstnanci jsou o této skutečnosti prý obeznámeni, obě společnosti to však stále odmítají komentovat. 

TSMC si razantně polepší

Ovšem 7nm technologie je žhavá novinka. Je tedy velmi pravděpodobné, že procesory A12 budou jedny z prvních masově vyráběných čipů, které budou vytvořeny novými technologiemi. I přesto, že prodeje zařízení iPhone klesnou, TSMC se může těšit na vyšší zisky z objednávek společnosti Apple, a to právě díky nové 7nm technologii.

Letos bychom se mohli dočkat minimálně tří nových iPhonů. K mání bude i nový 5,8palcový telefon s OLED displejem, tedy nástupce aktuální vlajkové lodě X. Dále bude k dispozici iPhone s 6,5palcovým OLED panelem, čímž uživatel bude moci využít větší dotykovou plochu ve stejné fyzické velikosti jako iPhone 8 Plus. 

A v neposlední řadě se dočkáme představení 6,1palcového iPhonu s LCD displejem. Bude se s největší pravděpodobností jednat o nejlevnější možnou volbu. Model nabídne štíhlé rámečky, zato žádný Home Button (domovské tlačítko). Hardwarové tlačítko pak nahradí nově představená technologie Face ID. Všechny modely budou představeny v září tohoto roku. 

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim