reklama

HTC i přes pokles v prvním zisku

HTC i přes pokles v prvním zisku
2018-05-25T08:10:23+02:00
• 25. 5. 2018

Společnost HTC poprvé po 11 po sobě jdoucích čtvrtletí oficiálně oznamuje první zisk a historicky rekordní šňůru nezdarů přerušuje až první čtvrtletí roku 2018. Ovšem je důležité podotknout, že tchajwanský výrobce se z červených čísel nedostal díky prodeji hardwaru, ani softwaru. Největší zadostiučinění patří firmě Google, která vynaložila větší množství finančních prostředků pro svoje referenční zařízení Pixel.

Největší šance na restart

Tisková zpráva ve stručnosti uvádí čistý zisk ve výši 710 milionů dolarů, přičemž jen uzavřená spolupráce s Googlem ke konci loňského roku přinesla do kasy 1,1 miliardy dolarů za inženýry pro vývoj chytrých telefonů Pixel. Obrovská finanční injekce zřejmě pokryje ztráty, protože příjmy letos v dubnu dosáhly pouze na 70,71 milionů dolarů, a to v meziročním srovnání znamená další pokles odpovídající 55,4 %.

Dost bylo záporných čísel. Výrobce zanedlouho přinese hlavní lákadlo letošního roku v podobě modelu HTC U12+ a bude muset nadále podporovat odvětví virtuální reality, kde zaznamenává výrazný růst. Závěrem můžeme dodat, že z obou prodejních kanálů by měly začít proudit finanční prostředky téměř okamžitě, takže už výsledek za druhé čtvrtletí roku 2018 částečně předpoví jejich blízkou budoucnost.

Zdroj: media.corporate-ir.net

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat