reklama

LG má problém s klávesnici u smartphonů

LG má problém s klávesnici u smartphonů
2018-05-15T20:49:04+01:00
• 15. 5. 2018

Bezpečnostní firmy se soustřeďují i na hledání zranitelností v rámci produktů nejrůznějších společností. Nyní se do hledáčku firmě Check Point dostal výrobce LG, respektive jeho softwarová klávesnice, která se používá u smartphonů. Pokud jste ji nevyměnili za jinou alternativní, měli byste vyhledat aktualizaci celého systému.

LG klávesnice s dírami

Bezpečnostní společnost Check Point zjistila dvě zranitelnosti u klávesnice ve smartphonech LG. Obě chyby mohli útočníci využít ke vzdálenému spuštění kódu na mobilních zařízeních LG. Následně stačilo zneužít proces aktualizace klávesnice.

Díky tomu šlo sledovat stisknuté klávesy a získat například uživatelská jména a hesla, případně jiný citlivý obsah. Případně cokoliv jiného. První zranitelnost souvisela s použitím nezabezpečeného připojení pro citlivý proces a druhá zranitelnost byla chyba ověření v souborovém systému LG.

Chyby se týkají i top modelů jako LG G4, LG G5 a LG G6. Naštěstí Check Point informoval výrobce o problémech ještě před zveřejněním této zprávy a ten učinil patřičné kroky, aby opravil zranitelnosti. Nyní by měli uživatelé vyhlížet květnovou aktualizaci, která vyřeší tyto komplikace. Otázkou je, jestli se dostane na všechny modely, i z let minulých. Případně můžete stáhnout jakoukoliv alternativní klávesnici.

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim