reklama

iPhone X Plus si zachová původní rozměry Plus, iOS 12 nabídne horizontální Face ID

iPhone X Plus si zachová původní rozměry Plus, iOS 12 nabídne horizontální Face ID
2018-05-12T17:01:14+01:00
• 12. 5. 2018

Letos se s největší pravděpodobností dočkáme minimálně tří nových iPhonů. K mání bude jak nový 5,8palcový telefon s OLED displejem, tedy nástupce aktuální vlajkové lodě X, tak také iPhone s 6,5palcovým OLED panelem, čímž uživatel bude moci využít větší dotykovou plochu ve stejné fyzické velikosti jako iPhone 8 Plus.

V neposlední řadě se dočkáme představení 6,1palcového iPhonu s LCD displejem. Bude se pravděpodobně jednat o nejlevnější možnou volbu. Model nabídne štíhlé rámečky, zato žádný Home Button (domovské tlačítko). Hardwarové tlačítko pak nahradí nově představená technologie Face ID.

iPhone X Plus a konstrukÄŤnĂ­ parametry

Nyní pozornost věnujeme 6,5palcovému modelu, který bychom mohli označit jako „iPhone X Plus“. Ten by dle uniklých informací měl nabídnout stejné konstrukční parametry, jako aktuální model iPhone 8 Plus. A to není vše. S informací na povrch přišel web Macotakara, který prozradil, že 6,5palcový model iPhone X nabídne nejen OLED technologii, ale také zhruba stejnou velikost jako iPhone 8 Plus, jehož úhlopříčka displeje čítá 5,5 palců. 

Drobné změny i přesto můžeme očekávat. 6,5palcový model pravděpodobně nabídne o něco tlustší konstrukci, a to díky zadnímu duálnímu fotoaparátu. Jedná se pouze o 0,2 mm rozdíl oproti současné verzi Plus, ovšem celkově se bude jednat o 7,7 mm široké zpracování. 

iOS 12 nabídne horizontální Face ID

Hlavním důvodem, proč se Applu podaří zachovat stejné rozměry a implementovat k tomu větší displej, je, že poměrně drasticky zmenší rámečky kolem zobrazovacího panelu. Získali jsme také velmi důležitou informaci týkající se nové verze iOS 12.

Podle všeho bude nový operační systém iOS 12 podporovat horizontální odemknutí pomocí Face ID. V současné době totiž tato technologie funguje ve chvíli, kdy jej uživatel používá horizontálním způsobem. Skvělá novinka, která by měla smysl. Čeho se však letos nedočkáme, tak je nasazení Face ID do iPadu, bohužel. 

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim