Zprávy Google jsou dostupné i pro iOS aktualizováno

Zprávy Google jsou dostupné i pro iOS [aktualizováno]
2018-05-16T03:50:52+02:00
• 16. 5. 2018
2

Aktualizováno 16. 5.

Po jednom týdnu od představení nové služby Zprávy Google jsme se dočkali uvolnění novinky pro platformu iOS. Nabízí identické funkce, přičemž aplikace je již připravena pro iPhone X.

logo-app Google News Zdarma iOS logo-app Google News Google Zdarma ANDROID

Původní aplikace Zprávy a počasí Google již není dostupná v Obchodě Play. Pokud jste ji měli již jednou nainstalovanou, můžete ji ještě najít v obchodě, ale není viditelná pro nové uživatele. V případě iOS došlo k přesměrování na novou aplikace Zprávy Google.

Původní článek 9. 5.

Na vývojářské konferenci Google I/O 2018 došlo na představení nové podoby Google Zpráv, ale nejedná se jen o úpravu designu. Původně jsme očekávali, že dojde k sjednocení Kiosku a aplikace Zprávy a počasí Google. Ve skutečnosti došlo jen k nahrazení Kiosku za novou aplikaci a službu, přičemž původní aplikace Zprávy a počasí Google zůstává netknutá, aspoň zatím.

Zprávy Google

Sice zde máme nový design a název, ale ve skutečnosti si nová služba hodně propůjčuje z původní služby Kiosek. Hlavní změnou je využívání umělé inteligence a strojového učení. Neustále probíhá analyzování obsahu a novinek, z čehož se následně organizují jednotlivé články. Google chce nabídnout nejrelevantnější obsah pro čtenáře, přičemž myslí i na ty případy, kdy se uživateli třeba nelíbí obsah z konkrétního zdroje. Jednoduše jej nebude zařazovat.

Systém Google Zpráv se pokouší vytvořit i ucelený příběh na základě vícero zdrojů, takže čtenář nemusí procházet nejrůznější obsah. Vše mu aplikace a služba připraví, aby měl vše pohromadě o konkrétním tématu.

Google I/O 2018 – asistent v Česku a spousta dalších novinek

Základní sekci je zde „Pro vás“ a je založena právě na preferencích a odebíraných médií. Všeobecné novinky a zprávy se nachází na kartě „Tituly“, která nabízí členění na jednotlivé podsekce. Další záložka s názvem „Oblíbené“ obsahuje články uložené na později. Poslední sekce „Kiosek“ obsahuje publikace dle kategorií, ale zatím se nabízí jen 50 v každé subsekci. Bohužel česká média zde nejsou.

Celkově Google Zprávy pro Android jsou vlastně takovým mixem dvou původních aplikací, které jsem zmínil na začátku článku. Nabízí trocho jiný způsob přístupu k obsahu, přičemž je zde preferována technologie AMP (kterou Dotekomanie.cz podporuje). Vše je rychlé a relativně intuitivní. Google Zprávy mají nahradit dosavadní aplikace a služby. V dohledné době tak můžeme očekávat odstranění, nahrazení nebo sjednocení původní aplikace Zprávy a počasí Google.

Zdroj: blog.google

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Funguje vám aplikace správně? Mě ne. Když Sputnik skryji ze sekce Pro vás, při příštím spuštění se opět v této sekci objeví. Naopak když v Nastavení vrátím omylem skryté Aktuálně.cz, tak se na seznam skrytých zdrojů opět samo vrátí.

Miroslav Růžička

VIP 16. 5. 2018, 19:38

U mě stejný problém na iOS, skryl jsem sputnik a zase tam je…

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat