Chystá se příchod kulatých Apple Watch? Pravděpodobně ano

Chystá se příchod kulatých Apple Watch? Pravděpodobně ano
2018-05-13T08:29:15+02:00
• 13. 5. 2018
1

Společnost Apple získala patent na technologii, kterou by mohla firma v budoucnu použít pro kulatý displej svých chytrých hodinek. Podle návrhu níže je zřejmé, že Apple Watch budou disponovat kulatým displejem, přičemž konečně dostanou tvar podobný klasickým hodinkám. 

Apple Watch se svého čtvercového konceptu drží již od své první generace. To je samozřejmě skvělé, neboť se Apple opět od své konkurence lehce odlišuje. Na druhou stranu Apple Watch nepřipomínají svou konstrukcí hodinky, jak je známe. 

Navíc Apple od příchodu první generace nepředstavil mnoho designových změn. Většinou se jednalo o drobnosti, kterých si uživatel někdy ani nevšiml. Tak například jsme se dočkali přebarvení horní části korunky. Nalijme si sklenku čistého vína a přiznejme si, že tohle je prostě málo.

Apple Watch jsou stále ve hvězdách

Zda-li se dočkáme nové generace Apple Watch, je prozatím ve hvězdách. Příliš mnoho informací jsme doposud nezaznamenali, bohužel. Nicméně, podle některých spekulací se u nové generace můžeme dočkat zcela nového designu a displeje, jehož velikost bude navýšena o celých 15 %. S touto zprávou přišel velmi známý a věrohodný analytik Ming Chi-Kuo ze společnosti KGI Securities.

Kromě nového designu, který nabídne také větší úhlopříčku displeje, budou nové modely čtvrté generace Apple Watch vybaveny mnohem delší životností baterie. Apple v tomto případě zvětší kapacitu akumulátoru a hodinky vybaví novými procesory. Firma v poslední době dbá hlavně na sledování zdraví. V tomto případě budou možnosti rozšířeny.

Ovšem co se velikosti displeje týká, úhlopříčka panelu bude navýšena o krásných 15 %, přitom celková konstrukce by měla nabídnout podobné parametry, jako aktuální verze Apple Watch Series 3. K zvětšení displeje dojde hlavně v důsledku zmenšení rámů.

Apple Watch nabídnout speciální snímač

Samozřejmě doufáme, že Apple představí nový design – například kulatý displej. Apple Watch nabízí stejnou podobu již od roku 2014, kdy byla představena vůbec první generace hodinek. Nová podoba je tedy na místě.

Analytik Kuo se svými detaily zašel poměrně do hloubky, tedy alespoň co se monitorování zdraví u Apple Watch Series 4 týká. Je velmi pravděpodobné, že Apple již nyní vyvíjí speciální snímač, který by umožnil průběžné sledování elektrokardiografu s cílem lépe odhalit vážné srdeční problémy. Apple taktéž pracuje na monitorování hladin glukózy v krvi, ovšem tato technologie je stále v počáteční fázi vývoje. Uvidíme, zda-li se jej dočkáme již v letošní generaci hodinek.

Zdroj: 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Petr Koumar

13. 5. 2018, 22:26

Dobrý krok.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat