reklama

Xiao Ai – nový virtuální asistent od Xiaomi

Xiao Ai – nový virtuální asistent od Xiaomi
2018-04-07T08:00:03+02:00
• 7. 4. 2018
3

Společnost Xiaomi přispívá troškou do mlýna a oficiálně představila vlastní řešení virtuálního asistenta. V době postupného rozmachu využívá situace, kdy čínský trh nenabízí jedinou plnohodnotnou technologii. I proto se výrobce bude při dalším vývoji soustředit nejprve na místní zákazníky. Zbývající trhy nejsou součástí plánu v blízké budoucnosti z důvodů silné konkurence v podobě Google Assistant nebo Amazon Alexa.

Na řadě je Huawei

Nový virtuální asistent s názvem Xiao Ai předběhl v nasazení očekávané řešení od firmy Huawei, které se pravděpodobně stále nachází ve stádiu vývoje. Každopádně i jejich asistent bude v prvopočátku omezen jen na čínské uživatele. Ve zveřejněném videu můžeme zpozorovat možnost otevírání aplikací, pořizování fotografií, sledování aktuálního počasí, zapnutí osvětlení či robotického vysavače z vlastní dílny.

Největší výhodou je čínský jazyk v základu, který nevychází z anglického překladu a Xiaomi jej snadněji nasadí do ostatních zařízení ve svém portfoliu. To bude mít ještě velký význam, protože Huawei například nemá tak širokou nabídku řešení pro chytrou domácnost stejně jako samotná konkurence ze západu. Nakonec za zajímavost lze označit barevné čáry při zadávání hlasového příkazu odpovídající těm u Google Assistant.

Zdroj: gadgets.ndtv.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Michal Vysloužil

8. 4. 2018, 14:47

Dostane Xiaomi redmi 4x taky asistenta

Petr Hošek

8. 4. 2018, 12:11
Android aplikace

No jasný pro nás určitě…

Ladislav Litt

7. 4. 2018, 11:14

Ano velkou výhodou je čínština 😀

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim